همایش بین‌المللی باستان‌شناسی با همکاری دانشگاه‌های رازی و کپنهاگ برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی باستان‌شناسی با همکاری دانشگاه‌های رازی و کپنهاگ برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی باستان‌شناسی با همکاری دانشگاه‌های رازی کرمانشاه و کپنهاگ و پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور اواخر مرداد ۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت دارابی، عضو کمیته علمی همایش بین‌المللی باستان‌شناسی در خصوص برگزاری همایش بین‌المللی باستان‌شناسی گفت: پیرو تفاهم‌نامه بین‌المللی در زمینه باستان‌شناسی، دانشگاه‌های رازی و کپنهاگ، با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور، اقدام به برگزاری همایش بین‌المللی می‌کنند.

دارابی با اشاره به انجام فراخوان پذیرش مقالات و شرکت در این همایش در داخل و خارج کشور افزود: همایش بین‌المللی باستان‌شناسی طی ۲۷ لغایت ۳۱ مردادماه ۹۹ در دانشگاه کپنهاگ دانمارک برگزار می‌شود.

عضو کمیته علمی همایش بین‌المللی باستان‌شناسی یادآور شد: تاکنون حجم بالایی از مقالات به دبیرخانه همایش در دانشگاه کپنهاگ ارسال شده است. این همایش با محوریت پروژه مشترک باستان‌شناسی دانشگاه‌های رازی و کپنهاگ در سال‌های اخیر در کرمانشاه می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه باستان‌شنان و صاحب‌نظران از نقاط مختلف دنیا در این همایش حضور خواهند یافت، افزود: در این همایش آخرین اطلاعات و دستاورد‌های باستان‌شناسی در زمینه چگونگی شروع کشاورزی در شرق هلال حاصل خیز و منطقه زاگرس ارائه می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه بیان کرد: براساس دعوت‌نامه رسمی از سوی دانشگاه کپنهاگ قرار است یک هیات از دانشگاه رازی به عنوان میهمان ویژه در این همایش حضور یابد که در این صورت بستر برای همکاری بیشتر در زمینه‌های مختلف بین دو دانشگاه فراهم می‌شود و این موضوع در سایه حسن نظر مسئولان دانشگاه جهت توسعه همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه رازی و تحقق برنامه راهبردی همه جانبه دانشگاه اهمیت دارد.

گفتنی است، دانشگاه‌های رازی و کپنهاگ از سال ۱۳۹۵ پروژه مشترک باستان‌شناسی به سرپرستی حجت دارابی و توبیاس ریشتر (به نمایندگی از دو دانشگاه) در کرمانشاه انجام داده و قرار است در سال جدید میلادی نتایج نهایی آن در قالب کتاب انتشار یابد. همچنین تاکنون مقالات متعددی به زبان‌های فارسی و انگلیسی از نتایج اولیه این پروژه منتشر شده است. علاوه بر این، از محل اعتبار پروژه مذکور که توسط طرف دانمارکی تامین شده، تجهیزات مختلف آزمایشگاهی و غیرآزمایشگاهی به دانشگاه رازی اهدا و واگذار شده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *