پیکره سنگی سردار ساسانی برای همیشه به خانه بازگشت

پیکره سنگی سردار ساسانی برای همیشه به خانه بازگشت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: با موافقت وزیر، پیکره سنگی سردار ساسانی که از مدتی قبل در موزه باستان‌شناسی گرگان به نمایش درآمده بود، برای همیشه در استان باقی می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، احمد تجری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیکره سنگی سردار ساسانی در ماه‌های گذشته با رایزنی‌های فراوان از موزه بابل به گرگان انتقال یافت.

وی با اشاره به رونمایی از این پیکره سنگی در موزه باستان شناسی گرگان گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتقال  این پیکره سنگی به استان گلستان موافقت کرد.

تجری یادآور شد: پیکره سنگی سردار ساسانی پس از وقوع سیل در اوایل دهه 60 شمسی از سوی مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در جنگل النگدره گرگان شناسایی و ضبط شد. این اثر پس از کشف در زمانی که هنوز استان گلستان از مازندران جدا نشده بود، به موزه بابل منتقل شد که با تلاش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان گلستان، این پیکره برای نمایش به مدت یک ماه به گرگان بازگشت و مهرماه امسال در آیینی در موزه باستان ‌شناسی گرگان از آن رونمایی شد.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر مردم و گردشگران از این پیکره سنگی گفت: پس از رایزنی‌ها و تعاملات صورت گرفته با استان مازندران و همچنین با موافقت وزیر میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی این اثر تاریخی برای همیشه در گلستان باقی‌مانده و در موزه باستان‌شناسی گرگان نگهداری خواهد شد. همچنین در این توافق قرار شد تا درب چوبی متعلق به استان مازندران که در گلستان نگهداری می‌شود به استان مازندران منتقل شود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *