عبور دو گروه از انسان‌ریخت‌ها از اقیانوس اطلس، در میلیون‌ها سال پیش

عبور دو گروه از انسان‌ریخت‌ها از اقیانوس اطلس، در میلیون‌ها سال پیش

عبور دو گروه از انسان‌ریخت‌ها از اقیانوس اطلس، در میلیون‌ها سال پیش، عبور گروه دوم از انسان‌ریخت‌ها در حدود 35 تا 32 میلیون سال پیش است.

به گزارش Science News، محققان می‌گویند چهار دندان آسیای به‌دست آمده از حوضه‌ی آمازون پرو، متعلق به گروهی از انسان‌ریخت‌های منقرض شده‌ای است که از افریقا، اقیانوس اطلس را طی کرده و در حدود 35 تا 32 میلیون سال پیش به پرو رسده اند. تاکنون، از محوطه‌های امریکای جنوبی تنها مدارک فسیلی به‌دست آمده متعلق به نخستین‌هایی بود که بومی امریکا بوده و در آن منطقه زندگی می‌کردند. فسیل‌های به‌دست آمده از محوطه‌ی پرو پیش از عبور اجداد میمون‌های مدرن امریکار جنوبی از افریقا در حدود 36 میلیون سال پیش وارد امریکا شده اند. اکتشافات جدید، ورود گروه دوم نخستین‌ها را به این روند اضافه کرد.

اریك سیفرت (Erik Seiffert)، دیرین‌شناس، از دانشگاه كالیفرنیای جنوبی، لس‌آنجلس می‌گوید: دندان‌های به‌دست آمده، بسیار شبیه به دندان‌های پاراپیتسیدها(parapithecids)  است که تقریباً از 56 تا 23 میلیون سال پیش در شمال آفریقا زندگی می‌کردند. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که پاراپیتسیدها همچون نیاکان میمون‌های آمریکای جنوبی، می‌بایست عبور از دریا را بر روی کلک‌های گیاهی که توسط طوفان ایجاد شده بود را انجام داده باشند.  

عبور دو گروه از انسان‌ریخت‌ها از اقیانوس اطلس، در میلیون‌ها سال پیش

بنا به گفته‌ی دانشمندان، دندان‌های تازه کشف شده از انسان‌ریخت اوسیایالیپیتکوس (Ucayalipithecus primate) در پرو، مشابه با نمونه‌هایی است که در حدود 56 میلیون سال پیش در شمال افریقا زندگی می‌کردند. 

جریان آرام و مطلوب اقیانوس‌ها، همچنین باریک بودن اقیانوس اطلس (به دلیل پایین بودن سطح آب دریا) به نخستین‌ها کمک کرد تا در اقیانوس شناور شوند. با این‌حال، دانشمندان می‌گویند: احتمالا عرض اقیانوس اطلس بیش از 1500 تا 2000 کیلومتر بوده است. همچنین محققان می‌گویند: این دو گروه از نخستین‌ها به خوبی خود را با قاره جدید وفق دادند. و از مکانی که به قاره امریکای جنوبی رسیدند، حدود 400 کیلومتر را طی کردند تا به پرو رسیدند. گروه تحقیقاتی سیفرت رقابت این دو گروه را در دسترسی به منابع مطرح می‌کنند تا اینکه فسیل‌هایی تازه کشف شده که نام اوسیایالیپیتکوس به آن‌ها اطلاق شد، منقرض شدند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *