کاوش در شهر گمشده سلوکی آغاز می‌شود

کاوش در شهر گمشده سلوکی آغاز می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند اعلام کرد: فصل پنجم کاوش معبد لائودیسه، شهر گمشده سلوکی در شهرستان نهاوند به زودی آغاز می شود.

محسن جانجان در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: احیاء و باززنده سازی این شهر پررمز و راز تاریخی و فرهنگی شهر سلوکی نهاوند از اهمیت دوچندان برخوردار است که فصل پنجم کاوش به محض صدور مجوز آغاز می شود.

وی بیان کرد: طی کاوش های قبلی که در سال های اخیر انجام شده، سرستون ها، میان ستون، پایه های ستون و سفال های منقوش بسیار زیبای دوران سلوکی در این منطقه کشف شده که نشان از وجود این معبد داشته و اینکه این معبد متعلق به دوران سلوکی است.

کاوش در شهر گمشده سلوکی ، رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند اعلام کرد: فصل پنجم کاوش معبد لائودیسه، در شهرستان نهاوند به زودی آغاز می شود.

جانجان گفت: فصل پنجم کاوش معبد لائودیسه به زودی در ماه آینده آغاز می شود که انتظار می رود با توجه به گمانه ها و اکتشافات حاصله از چهار فصل کاوش قبل، احتمال زیادی برای یافتن معبد لائودیسه در منطقه دوخواهران، محدوده مسجد و امامزاده وجود داشته باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند با بیان اینکه اعتبار این فصل از محل اعتبارات استانی تأمین شده است، خاطرنشان کرد: پروپزال این بخش به پژوهشکده ارسال شده است و به محض صدور مجوز کاوش آغاز می شود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *