تغذیه ساکنین اروپا از گوشت گرگ

تغذیه ساکنین اروپا از گوشت گرگ

به گزارش Science in poland، در دوره پلیستوسن (حدود 30.000 سال پیش) مردمان اروپا از گوشت گرگ تغذیه کرده‌اند

به گزارش وب‌سایت Science in poland، پیش از این، در طی کاوشِ روستاهای پاولوف (Pavlov) و دُلنی‌وِستِنایس (Dolní Věstonice) در نزدیکی برنو در جمهوری چک، باستان‌شناسان هزاران ابزار سنگی از سنگ چخماق،  ابزار و تزئینات بی‌شمار ساخته شده از استخوان گوزن، دندان‌ روباه قطبی و عاج ماموت، و همچنین ده‌ها هزار بقایای استخوان حیوانی کشف کرده بودند.

دکتر پیوتر ویتال (Piotr Wojtal) از موسسه زیست‌شناسیِ تکاملیِ حیواناتِ آکادمی علوم لهستان در کراکوف که در حال حاضر به بررسی مجدد بقایا می‌پردازد، می‌گوید: «تاکنون پژوهشگران بر این باور بودند که گرگ‌ها و دیگر گوشتخواران عصر یخبندان به دلیل استفاده از پوست، هدف اصلی شکارچیان بودند، و مطمئنا نه به دلیل استفاده از گوشت. درحالیکه، ما در طی کاوش و جمع‌آوری استخوان‌های حیوانی به وضوح با تعداد بی‌شماری نمونه استخوانی مواجه شدیم که دارای آثاری از قصابی بودند. برخی از این آثار برش توسط شکارچیان در هنگام برداشتن پوست حیوان بر روی استخوان ایجاد شده و برخی دیگر در حین تقسیم لاشه به قسمت‌های کوچکتر ایجاد شده است».

تغذیه ساکنین اروپا از گوشت گرگ ، در دوره پلیستوسن، حدود 30.000 سال پیش
تغذیه ساکنین اروپا از گوشت گرگ ، در دوره پلیستوسن، حدود 30.000 سال پیش

وی همچنین افزود: «در این دوره، استخوان‌گیاه‌خواران در استقرارهای انسانی به وفور دیده می‌شود، و احتمالا این گونه‌های جانوری با اشتیاق بیشتری مصرف می‌شدند. در این دوره به نظر می‌رسد که دور ریختن گوشت گرگ‌ها کار عاقلانه‌ای نباشد، به‌ویژه که شکارچیان با کمبود مواد غذایی روبرو بودند. بنابراین دور از ذهن نیست که از تمام قسمت‌های بدن این حیوان به‌عنوان غذا استفاده شده باشد».

در پاولوف، علاوه بر بقایای استخوانی حیوانات شکارچی کوچک و متوسط‌جثه، بقایایی از استخوان و دندان شکارچیان بزرگ‌جثه از جمله شیر غار، خرس غار و خرس قهوه‌ای نیز به‌دست آمده است.

ویتال گفت: «اگرچه تعداد بقایای استخوانی شیر و خرس بسیار بالا نیست، اما مانند بقایای گرگ و روباه، بر روی استخوان‎های این دو گونه جانوری نیز آثار برش و قصابی دیده می‌شود. این آثار نشان می‌دهد که شکارچیان در آن دوره، از لاشه گوشتخواران کشته شده استفاده می‌کردند و در حین کندن پوست و تقسیم لاشه، این آثار برش را بر روی استخوان‌ها برجای گذاشته‌اند. بنابراین، گوشت این شکارچیان بزرگ‌جثه نیز توسط شکارچیان دوره پارینه‌سنگی استفاده می‌شد».

آخرین نتایج تحقیقات این پژوهش در مجله Anthropological Archaeology چاپ شده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *