نمایش آثار تاریخی معدن چهرآباد در نمایشگاه آلمان

نمایش آثار تاریخی معدن چهرآباد در نمایشگاه آلمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: نمایشگاهی از آثار تاریخی معدن چهرآباد در اواخر مهرماه امسال در آلمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، امیر ارجمند افزود: ۲۰۰ اثر کشف شده از مجموعه معدن چهرآباد در نمایشگاه آلمان در اواخر مهرماه با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی میان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و دانشگاه بوخوم آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه بخشی از این آثار متعلق به آثار موجود در موزه ذوالفقاری زنجان و بخشی دیگر آثار موجود کشف شده از معدن چهرآباد زنجان در موزه ملی ایران  است که در نمایشگاهی زیر نظر دانشگاه بوخوم آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد که این آثار پارسال به آلمان ارسال شده بود.

نمایش آثار تاریخی معدن چهرآباد در نمایشگاه آلمان ، مدیر میراث زنجان اعلام کرد

این مسئول در زمینه علاقه طرف آلمانی در زمینه ایجاد همکاری‌های دو جانبه، اظهار کرد: کار تحقیقات توسط متخصصان ایرانی با مشارکت و همکاری هیئت آلمانی در حوزه‌های باستان‌شناسی، مطالعات محیطی (چشم‌انداز باستان‌شناسی منطقه)، ژئومورفولوژی، گیاه‌شناسی و جانورشناسی در فصل‌های مختلف کاوش با اعتبار دانشگاه آلمان انجام می‌شود. پژوهشگران آلمانی همیشه آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن تجارب خود و ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک اعلام کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان خاطرنشان کرد: با برپایی این نمایشگاه تلاش می‌شود تا پنجره جدیدی رو به جهانیان به سوی ایران باز شده و ایران را از منظر تاریخ و فرهنگ و در مجموع میراث‌فرهنگی معرفی کند. همچنین این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصه بین‌الملل تأثیرگذار خواهد بود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *