هنوز نامه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌ها دریافت نکرده‌ایم

هنوز نامه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌ها دریافت نکرده‌ایم

درحالیکه بازهم شاهد قرار گرفتن تهران در لیست شهرهای قرمز به لحاظ شیوع کرونا هستیم، اما همچنان فعالیت یا تعطیلی موزه‌ها منوط به ابلاغ نامه رسمی از سوی ستاد کروناست که تاکنون چنین نامه‌ای ابلاغ نشده است.

به گزارش ایلنا، با وجود آنکه تهران برای بار دوم وارد لیست شهرهای قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا شده است و علیرضا زالی (فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران) از تمدید محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده خبر داده است، اما به گفته مدیر اداره کل موزه‌ها هنوز نامه‌ی رسمی مبنی بر تعطیلی موزه‌ها به این وزارتخانه ابلاغ نشده است.

محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) در این خصوص گفت: برای تعطیل کردن موزه‌ها نیازمند دستور ستاد کرونا هستیم و تا زمانی که نامه رسمی به این وزارتخانه ابلاغ نشود، موزه‌ها تعطیل نخواهند شد. تا این لحظه نیز با وجود آنکه شهر تهران در لیست شهرهای قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار گرفته، هنوز نامه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌ها صادر و ابلاغ نشده است.

 

او تصریح کرد: هرچند در شرایط موجود نیز با وجود باز و فعال بودن موزه‌ها تعداد اندکی بازدیدکننده از این مجموعه‌ها دیدن می‌کنند. در این میان مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد بیشتر مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار دارد چراکه فضای باز آن این امکان را ایجاد می‌کند تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند. 

موزه‌ها و بناهای تاریخی در زمره لیست مشاغل پرخطر از زمان آغاز شیوع کرونا قرار گرفتند. موزه‌ها ازجمله فضاهای بسته‌ای هستند که با وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازهم امکان شیوع ویروس کرونا در این محیط‌ها فراهم می‌شود.  در این میان هر نوع تعطیلی یا کم شدن فعالیت موزه‌ها منوط به اعلام ستاد کرونا و نامه کتبی به وزیر میراث فرهنگی است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *