مطالبه همسان‌سازی دستمزد کارکنان قراردادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی با کارمندان رسمی هم‌تراز

مطالبه همسان‌سازی دستمزد کارکنان قراردادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی با کارمندان رسمی همتراز

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم
مستحضرید که در آخرین سال‌های قرن چهاردهم شمسی هنوز فرهنگ، نشانه برتری ملت‌هایی است که در جهان حرفی برای گفتن دارند. فرهنگ، نشانهٔ تمایز ملت‌ها و قرابت اقوام در دنیایی است که به سرعت در حال تغییر است. میراث فرهنگی و صنایع دستی یادگارها و نشانه‌هايی از نبوغ ایرانیان در مواجهه با هستی پیرامون خود است و امروزه حتی عرضه آن‌ها به گردشگران علاوه بر درآمد ارزی، مایه مباهات ایرانیان در جهان است.
ما جمعی از کارکنان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی اعم از کارشناسان، امور اداری و یگان حفاظت میراث فرهنگی در اقصی نقاط ایران عزیز به صورت قرارداد انجام کار معین (مشخص) مدت‌ها به انجام وظایف محوله با حداقل دستمزد ولی با عشق به حفظ این دستاوردهای تاریخی و صنایع دستی، گذران امور کرده‌ایم.

مطالبه همسان‌سازی دستمزد کارکنان قراردادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی

مشاور محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، جناب آقای محمدباقر نوبخت، بخشنامه‌ای به شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ به منظور رفع تبعیض برای متعادل نمودن دستمزد کارکنان دستگاه‌های دولتی که تا کنون از مصوبات افزایش منتفع نگردیده‌اند، ابلاغ کردند.
در این راستا حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) در این بخشنامه و دستورالعمل‌های بعدی آن، معادل هشتاد درصد حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز در دستگاه‌ها تعیین گردید که گویا در وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی و در بین همکاران همتراز، این موضوع دارای شبهاتی است (برای بررسی اختلاف دستمزدها رجوع شود به سامانه پاکنا). این در حالی است که وضعیت استخدامی اکثر کارکنان قراردادی این وزارتخانه طبق مقررات اداری باید با تبدیل وضعیت به پیمانی ارتقا می‌یافت که متأسفانه مقدمات آن توسط دولت محترم تاکنون فراهم نشده است.
با این اوصاف، با توجه به این که امسال از سوی مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نامگذاری شده و این وزارتخانه در افرایش درآمد کشور سهم عمده‌ای دارد، و با عنایت به اینکه این اختلاف دستمزدها صدمات بسیاری به انگیزهٔ همکاران وارد نموده و زمینه‌هایی جهت سوق به فساد اداری ایجاد نموده، امضاکنندگان خواستارند با رفع اختلاف دستمزد بین همترازان رسمی، نسبت به تأمین معیشت حداقلی ایشان، نظر لطف خویش را دریغ نفرموده و دستور اقدام مقتضی به دست‌اندرکاران مربوطه جهت تصحیح این موضوع در بودجه سال آینده مبذول فرمایند.

با کمال احترام و امتنان

مستندات: برای بررسی این اختلاف دستمزدها رجوع کنید به سامانه پاکنا: آیین‌نامه اجرایی بند الف تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور که در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۹ موضوع ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت‌های کارکنان در سامانه‌های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا ابلاغ نمود.

و من الله توفیق

برای پیوست به این کارزار کلید زیر را بفشارید
close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *