فرصت طلایی ثبت جهانی شدن اورامانات را از دست نمی‌دهیم

فرصت طلایی ثبت جهانی شدن اورامانات را از دست نمی‌دهیم

استاندار کرمانشاه گفت: همه اقداماتی که لازم است را انجام می‌دهیم تا فرصت طلایی ثبت جهانی شدن منظر فرهنگی تاریخی اورامانات را از دست ندهیم.

هوشنگ بازوند در ستاد رفع موانع ثبت جهانی شدن منظر فرهنگی تاریخی اورامانات که  (15 شهریور) با حضور معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، بااشاره به تلاش های انجام شده برای ثبت جهانی شدن این منظر، اظهار کرد: این یک فرصت طلایی برای استان است که فرمانداران شهرستان های واقع شده در محدوده منظر باید آن را شکار کنند و نگذارند که از دست برود.

فرصت طلایی ثبت جهانی شدن اورامانات را از دست نمی‌دهیم

ایسنا، وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه فرصت زیادی تا آمدن ارزیابان یونسکو به اورامانات نداریم، لذا انتظار می رود فرمانداران این شهرستان ها در کوتاهترین زمان برای رفع موانع و مشکلات پیش پای ثبت جهانی شدن وارد عمل شوند.

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه بودجه مورد نیاز برای رفع موانع اختصاص پیدا خواهد کرد، عنوان کرد:  طی چند سال گذشته کارها و اقدامات زیرساختی خوبی در حوزه گردشگری در اورامانات انجام گرفته، با این‌حال برای پروژه ها و موانعی که اکنون وجود دارد و تا پیش از آمدن ارزیابان یونسکو باید برطرف شود، اعتبارات لازم را اختصاص خواهیم داد، فقط فرمانداران باید از همین فردا پیگیر باشند.

وی از تشکیل کمیته ای برای تسریع در رفع موانع ثبت جهانی اورامانات خبرداد و گفت: این کمیته بزودی با حضور چند دستگاه ذیربط تشکیل می‌شود، اگر هم لازم باشد شخصا در جلسات آنها حضور پیدا خواهم کرد.

بازوند متذکر شد: این کمیته تا ظرف چند هفته ای که ارزیابان یونسکو به استان خواهند آمد، هر دو روز یک بار تشکیل جلسه خواهد داد و به بررسی آخرین روند اقدامات انجام شده برای رفع موانع ثبت جهانی شدن اورامانات خواهد پرداخت.

وی اعلام کرد: اگر بتوانیم با رفع موانع، منظر فرهنگی تاریخی اورامانات را ثبت جهانی کنیم، به عنوان یکی از اتفاقات مهم و هدیه دولت تدبیر و امید به مردم اورامانات یادگار خواهد ماند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هیچ جای نگرانی برای اختصاص بودجه و سرعت عمل در رفع موانع پیش رو نداریم و با قدرت برای ثبت جهانی شدن منظر فرهنگی تاریخی اورامانات پیش خواهیم رفت.

وی در پایان یادآورشد: قطعا ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات کاری ارزشمند است که آیندگان از همه کسانی که برای آن گامی برداشته اند، به نیکی یاد خواهند کرد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *