۳ محوطه جدید باستانی در حریم “شهر سوخته” کشف شد

۳ محوطه جدید باستانی در حریم "شهر سوخته" کشف شد

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: سه محوطه باستانی جدید در حریم "شهر سوخته" منطقه سیستان کشف شده که قدمت آنها به پنج هزار سال پیش باز می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال‌زایی اظهار داشت: در بازدید اخیر از محوطه «شهر سوخته» و رفع محدودیت‌ها برای حفاری گاز، سه محوطه باستانی دیگر کشف شد که قدمت آن‌ها به قبل از تاریخ یعنی پنج هزار سال پیش باز می‌گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به اقدامات سطح الارضی و تحت‌الارضی و گمانه‌زنی‌هایی که روی زمین وجود داشت، مشخص شد که سه محوطه با بار تاریخی وجود دارد اما هیچ گونه بنایی داخل این محوطه‌ها وجود ندارد و قرار است حریم این محوطه‌ها مشخص شود تا عملیات حفاری گاز به قوت به کار خود انجام شود.

وی گفت: براساس شواهد سطح‌الارضی در حریم شهر سوخته سه محوطه باستانی دیگر شناسایی شده که کاوش این محوطه‌ها سطحی و تحت‌الارضی است و کاوش صورت نمی‌گیرد. سه محوطه باستانی در قالب تپه‌های اقماری شهر سوخته در فهرست آثار باستانی این شهر ثبت خواهند شد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *