جذابیت موضوع ثبت جهانی «از هگمتانه تا همدان» برای ارزیاب یونسکو

جذابیت موضوع ثبت جهانی «از هگمتانه تا همدان» برای ارزیاب یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: موضوع ثبت جهانی «از هگمتانه تا همدان» از نظر ارزیاب یونسکو جذاب و جالب بود، برای همین حضوری یک ساعته در همدان داشت.

جذابیت موضوع ثبت جهانی «از هگمتانه تا همدان»

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ارزیاب یونسکو هفته گذشته برای بررسی ثبت پرونده اورامانات کرمانشاه در کشور حضور پیدا کرده بود، اظهار کرد: از این فرصت استفاده شد که وی در استان همدان نیز حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: موضوعی تحت عنوان از «هگمتانه تا همدان» و ارتباط منظر تاریخی شهری از گذشته تا امروز از نظر ارزیاب یونسکو جالب بود و می‌خواستیم ارزیابی مثبتی درباره انتخاب مفهوم پیشنهادی برای ثبت جهانی داشته باشد.

مالمیر با بیان اینکه این بازدید یک بازدید غیررسمی و کوتاه بود، مطرح کرد: به عبارت دیگر این تیم برای بررسی هگمتانه در همدان حضور پیدا نکرده بودند و فقط برای داشتن ذهنیت موضوع حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه معاون وزارت میراث فرهنگی کشور نیز به همراه ارزیاب یونسکو در همدان حضور داشت، گفت: این تیم از میدان امام(ره)، بخش‌هایی از بازار، مسجد جامع، آرامگاه بوعلی و ارتباطی که بین هگمتانه و هسته اصلی شهر است، بازدید کردند و هدف این بود اگر قرار است موضوعی را برای ثبت پیگیری کنیم، بازگو کنند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *