چرا بزرگترین خانه خشتی جهان به حال خود رها شده است؟

چرا بزرگترین خانه خشتی جهان به حال خود رها شده است؟

در جلسه گروه کاری میراث فرهنگی استان کرمان دلایل تعطیلی خانه حاج آقا علی رفسنجان بزرگترین خانه خشتی جهان بررسی شد.

چرا بزرگترین خانه خشتی جهان به حال خود رها شده است؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی ظهر امروز در جلسه گروه کاری میراث فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه نورپردازی ارگ تاریخی بم تا نوروز 1400 انجام می‌شود اظهار داشت: 50 درصد اعتبار این پروژه از منابع استانی و 50 درصد از اعتبارات ملی تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه خانه حاج آقاعلی رفسنجان بعد از مرمت و بازسازی رها شده است گفت: جلسات متعددی برای بازدید عمومی و باز بودن این خانه تاریخی برگزار شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه این ملک اوقافی است و متاسفانه نگهداری آن توسط اوقاف با مشکلاتی روبه‌رو شده است افزود: حدود سه ماه قبل جلسه‌ای در رفسنجان با حضور مسئولان اوقاف و شهرداری برگزار شد و قرار شد ملک در اختیار شهرداری رفسنجان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شهردار رفسنجان به دلایلی استعفا داد و این تفاهمنامه دوباره رها شده است گفت: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد که خانه حاج آقاعلی به مدت 9 سال در اختیار شهرداری رفسنجان قرار بگیرد.

آیت‌اللهی موسوی بیان کرد: امیدواریم با تثبیت مدیریت شهرداری رفسنجان این تفاهمنامه اجرایی شود و هر چه سریع‌تر شاهد بازگشایی خانه تاریخی حاج آقاعلی رفسنجان باشیم.

در این جلسه سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با بیان اینکه تهیه برند گردشگری شهر کرمان فراخوان شده است اظهار داشت: این برند در راستای توسعه گردشگری کرمان تهیه می‌شود و اقدام مهمی در توسعه گردشگری استان کرمان است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *