ضرورت تخصیص اعتبار برای ساماندهی تپه ازبکی

ضرورت تخصیص اعتبار برای ساماندهی تپه ازبکی

سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: امسال برای کاخ مروارید ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که فکر نمی‌کنم آن هم تخصیص یافته است.

ضرورت تخصیص اعتبار برای ساماندهی تپه ازبکی

عباس نوری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص وضعیت محوطه ۹ هزار ساله ازبکی با اشاره به اینکه امسال هیچ اعتباری برای مرمت و ساماندهی وضعیت تپه ازبکی اختصاص نیافته، اظهار کرد: به دلیل محدودیت‌های مالی و مشکلات اعتباری، هیچ یک از برنامه‌هایی که امسال برای مرمت و ساماندهی وضعیت محوطه باستانی ازبکی پیشنهاد شده بود، اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: مجموع اعتبارات ملی تخصیص یافته به اداره کل میراث فرهنگی البرز به یک میلیارد تومان هم نمی‌رسد و بدیهی است با این اعتبار کم برنامه خاصی را نمی‌توان پیش برد.

وی اضافه کرد: عملیات مرمت و بازسازی بناها و مجموعه‌های تاریخی اغلب بسیار هزینه بر است و با این منابع مالی اندک نمی‌توان انتظار تحول خاصی داشت.

این مسئول توضیح داد: امسال برای کاخ مروارید ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که فکر نمی‌کنم آن هم تخصیص یافته است.

نوری تاکید کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم فعلی امکان فروش نفت وجود ندارد، دولت در بحث تخصیص اعتبار با مشکلات جدی مواجه است .

سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: وقتی نتوانیم نفت بفروشیم قاعدتا دولت پولی ندارد که به بخش‌های مختلف تزریق کند و همین باعث شده عملیات مرمت و بازسازی بناهای تاریخی نه تنها در البرز بلکه در اغلب استان‌ها متوقف شود.

وی افزود: تحریم‌ها باعث شده در بحث صادرات غیرنفتی هم چندان موفق نباشیم و همین باعث شده اعتبارات بخش‌های عمرانی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وی گفت: ما هم امیدواریم تغییراتی ایجاد شود تا بتوانیم عملیات مرمت و بازسازی بناهای تاریخی استان از سرگرفته شود تا این مجموعه‌های ارزشمند کمتر آسیب ببینند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *