کشف شواهدی از اولین محصول لبنی در هند

کشف شواهدی از اولین محصول لبنی در هند

لبنیات بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی آن‌ها در محوطه‌ای است که قدمت آن به حدود ۲۵۰۰ سال ق.م می‌رسد.

کشف شواهدی از اولین محصول لبنی در هند ، توسط تای بِرک، دانشگاه تورنتو می‌سی‌ساگا

به گزارش PHYS، تمدن سند در دره‌ حاصلخیز رودخانه در امتداد مرز هند و پاکستان امروزی، دلیل ایجاد برخی از بزرگترین شهرهای جهان باستان بوده است. تغذیۀ چنین جمعیت بزرگی چالشی مهم محسوب می‌شد. تحقیقات جدید از کالیان سکار چاکرابورتی (KalyanSekhar Chakraborty) یکی از راه­هایی را که این تمدن از طریق آن قادر به تغذیه تعداد بسیاری از مردم بود را نشان می­دهد. محقق فوق دکترا در دانشگاه تورنتو می­سی­ساگا نشان داد که در حدود ۲۵۰۰ پیش از میلاد، محصولات لبنی در هند تولید می­شده است. این موضوع جزو اولین تولید لبنیات شناخته شده در هند بوده و می­توانسته به تولید نوعی از مازاد غذایی مورد نیاز تجارت کمک کند. در گزارشی که در ساینتیفیک ریپورت (Scientific Reports) منتشر شد، چاکرابورتی از تکنیک­های تجزیه و تحلیل مولکولی برای مطالعۀ مواد غذایی ریز باقی‌مانده در سفال­های کهن استفاده کرد و نشان داد که چربی لبنیات نه تنها در سفال‌ها وجود دارند بلکه نسبتاً شایع هستند. وی ۵۹ قطعه سفال را از کوتادا بهادلی (Kotada Bhadli )، محوطه­ای کوچک در ایالت گجرات (Gujarat) هند امروزی، مورد مطالعه قرار داد. ۲۲ مورد از آن­ها شواهدی از لیپیدهای لبنی را نشان دادند. این اولین تولید لبنیات شناخته شده در هند است و تاریخ آن به شکوفایی تمدن درۀ سند می­رسد.

چاکرابورتی که در حال انجام تحقیقات فوق دکتری خود با هدر میلر (Heather Miller) استاد انسان­شناسی UTM است، می­گوید: «ما دریافتیم که لبنیات بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی آن­ها در محوطه­ای است که قدمت آن به حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد. این امکان موجب می‌شود که تجمع مازاد پروتئین حیوانی بدون هیچ‌گونه تأثیر گذاری بر روی تعداد حیوانات گله، فراهم شود. سوالی که در خصوص نقش لبنیات مطرح می­شود این است که چرا تولید لبنیات در این استقرار کهن تا این میزان مهم است؟ این چیزی است که می­تواند بین استقرارگاه­ها و مناطق تبادل شود؛ فرصتی برای توسعه تخصص­های مختلف اقتصادی».

چاکرابورتی با پرفسور گرگ اسلاتر (Greg Slater) از دانشگاه مک مستر (McMaster) به منظور تشخیص تولید لبنیات همکاری داشتند. از آنجاییکه سفال متخلخل است، مقداری از غذای پخته شده جذب آن می‌شود. به همین منظور، چاکرابورتی در قطعات سفال به دنبال لیپیدها بود. زیرا لیپیدها در آب حل نمی­شوند و حتی با گذشت قرن­ها، تشخیص انواع مختلف چربی با استفاده از تکنیکی به نام تجزیه و تحلیل ایزوتوپ پایدار وجود دارد.

چاکرا بورتی و اسلاتر با استفاده از یک حلال آلی جهت حل ته‌مانده‌های غذایی، قادر به شناسایی چربی­های موجود شدند. آن­ها اسیدهای پالمیتیک و استئاریک (palmitic and stearic acids) را که در محوطه­های باستانی به وفور یافت می­شوند را تجزیه و تحلیل کردند. بر اساس ایزوتوپ­های کربن موجود، می­توان تعیین کرد که آیا لیپیدهای موجود در ته‌مانده‌های غذایی از گیاهان حاصل شده، یا از ماهی­ها و یا از حیوانات نشخوار کننده.

آنها همچنین قادر به شناسایی گونه‌های جانوری که برای تولید لبنیات استفاده شده بود شدند. رژیم غذایی گاو و گاومیش در درجۀ اول از ارزن تشکیل شده بود، در حالی که بز و گوسفندان در چمنزارهای اطراف می‌چریدند. این گیاهان فرایندهای مختلف فتوسنتز دارند که باعث تولید اسیدهای مختلفی می شود. از طریق تجزیه و تحلیل آن­ها، محققان توانستند نشست­های لبنیات را از حیواناتی که ارزن خورده اند، بدست آورند[1].

چاکرابورتی از اسلاتر به دلیل کمک وی در شناسایی شیمی مورد نیاز برای تایید تولیدات لبنیاتی قدردانی کرد. اگرچه مدارک باستان شناسی این موضوع را تایید می‌کرد اما اطمینان صد در صدی وجود نداشت.

چاکرابورتی می­گوید: «بقایای باستان­شناسی محدودیت­های خود را دارند. شما می­توانید موارد خاصی را شناسایی کنید. اگر از حیوانات برای گوشت استفاده شده باشد، نشانه­های برش بر روی استخوان آن­ها وجود دارد، اما مواردی چون استفاده از لبنیات به طور کلی قابل مشاهده نیست».

برای اطلاعات بیشتر به مقالۀ زیر مراجعه شود.

KalyanSekhar Chakraborty et al., 2020.,“Compound specific isotope analysis of lipid residues provides the earliest direct evidence of dairy product processing in South Asia”, Scientific ReportsDOI: 10.1038/s41598-020-72963-y

اخبار مشابه:

https://phys.org/news/2020-10-dairy-cows-essential-nutrient-effect.html

 

[1]به زبان ساده­تر منظور این است: گیاهان اسیدهای مختلفی را تولید می­کنند. وقتی رژیم گیاهی یک گونه جانوری خاص مشخص باشد، از طریق آزمایش بر روی شیر، یا محصول لبنی، می­توان نوع اسید و یا مواد موجود در شیر را شناسایی کرد که در نهایت منجر به شناسایی گونۀ جانوری نیز می­شود (مترجم).

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *