۵ هزار سکه تاریخی در موزه رشت سامان‌دهی شد

۵ هزار سکه تاریخی در موزه رشت سامان‌دهی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان گفت: ثبت ۵هزار عدد از سکه‌های تاریخی موزه رشت زمینه انجام مطالعات و پروژه‌های علمی و تخصصی کاربران در مقاطع علمی متفاوت را فراهم کرده است.

۵ هزار سکه تاریخی در موزه رشت سامان‌دهی شد

به گزارش ایلنا، ۵ هزار عدد از سکه‌های تاریخی موزه رشت مربوط به دوره‌های متفاوت تاریخی، هخامنشی، اشکانی، الیمایی، پارس، ساسانی، امویان، آل بویه، سلجوقی و ایلخانان مغول در طرح سامان‌دهی اشیای سال ۹۹ دارای شناسنامه اموالی شد.

مسعود حلاج‌پور (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان) با اعلام این خبر گفت: این اموال بعد از ثبت در فهرست اموال دارایی کشور، در برنامه سامانه جام نیز قرار گرفته و به‌صورت تخصصی عکاسی و در آرشیو موزه رشت نگهداری خواهند شد؛ در این طرح علاوه بر سامان‌دهی اطلاعاتی، بخشی از سکه‌های مورد نظر از لحاظ کالبدی نیز سامان‌دهی شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره اینکه این طرح در شش ماه کاری از اردیبهشت سال ۹۹ تا پایان مهر انجام شده است گفت: با ثبت این آثار به عنوان بخش مهمی از مجموعه ارزشمند موزه رشت زمینه انجام مطالعات و پروژه‌های علمی و تخصصی پژوهشگران در مقاطع علمی متفاوت از جمله تهیه مقالات، پایان‌نامه‌ها و چاپ کتب علمی با ثبت این مجموعه امکان‌پذیر شده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *