صدور مجوز فعالیت یکی از منحصر به فردترین موزه‌های خاورمیانه در کرج

صدور مجوز فعالیت یکی از منحصر به فردترین موزه‌های خاورمیانه در کرج

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی البرز گفت: با پیگیری‌های انجام شده و موافقت مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور، مجوز فعالیت موزه جانورشناسی کرج صادر شد.

صدور مجوز فعالیت یکی از منحصر به فردترین موزه‌های خاورمیانه در کرج

فریدون محمدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: موزه جانورشناسی کرج در سال ۱۳۰۷ به همت جلال افشار، استاد جانورشناسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در ساختمانی با معماری تاریخی، پایه‌گذاری شد.

وی ادامه داد: این موزه به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در دو طبقه و دارای آزمایشگاه، کتابخانه تخصصی، واحدی مختص تاکسیدرمی، عکاس‌خانه و ۱۷ سالن است که گونه‌های مختلف جانوری از قبیل پرندگان، پستانداران، آبزیان و انواع حشرات را در خود جای داده است.

محمدی گفت: موزه جانور شناسی کرج از قدیمی‌ترین، غنی‌ترین و منحصربه‌فردترین نوع این موزه‌ها است که در سطح کشور و خاورمیانه وجود دارد.

وی عنوان کرد: موزه ‌جانورشناسی کرج علی رغم کمبودها ‌و کاستی‌ها توانسته نمونه‌های ارزشمندی از قبیل زرافه، خرس، ببر، طاووس  و بیش از ۵۰ هزار نمونه حشره و ۵۰۰۰ کنه را جمع‌آوری و نگهداری کند. بخش‌ علمی موزه مورد استفاده اساتید و پژوهشگران و بخش عمومی مختص آموزش دانشجویان و دانش‌آموزان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: لازم است تدابیری از طرف مسئولین و نهادهای مربوطه اتخاذ شود تا با ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها و با توجه به ظرفیت‌های بالای آموزشی، پژوهشی و علمی، زمینه لازم برای جذب گردشگران و بازدیدکنندگان از این مجموعه طبیعی و تاریخی فراهم شود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *