مسیر دسترسی قلعه ضحاک هشترود، سنگ‌فرش شد

مسیر دسترسی قلعه ضحاک هشترود، سنگ‌فرش شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اتمام سنگ‌فرش مسیر دسترسی قلعه ضحاک هشترود خبر داد.

مسیر دسترسی قلعه ضحاک هشترود، سنگ‌فرش شد

ایسنا، احمد حمزه‌زاده با تاکید به اینکه این اداره کل در راستای تکمیل و تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان برای ایام پسا کرونا اقدامات عملیاتی ویژه‌ای را در سطح استان در حال پیگیری و انجام است، ادامه داد: در ایام پسا کرونا با سفرهای فشرده گردشگران مواجه خواهیم بود، برای تسهیل سفر گردشگران نیازمند برنامه ریزی‌های مدونی هستیم.

وی افزود: گرایشات و سلایق سفر گردشگران در ایام کرونا تغییر یافته و سفر به محیط‌های طبیعی مانند شهرستان هشترود که از ظرفیت گردشگری فرهنگی و طبیعی نیز برخورد است، گسترش خواهد یافت.

حمزه‌زاده با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان هشترود قلعه تاریخی ضحاک است، گفت: قلعه تاریخی ضحاک به عنوان یکی از قلعه‌های تاریخی استان همواره مورد توجه گردشگران بوده، چراکه طبق مطالعات باستان شناسی و باستان سنجی، آثار آن متعلق به هزاره چهارم قبل از میلاد تا اواخر دوره ساسانی است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، وی گفت: در راستای تسهیل حضور گردشگران در این منطقه تاریخی و بازدید از قلعه ارزشمند ضحاک، عملیات ساماندهی مسیر دسترسی به این قلعه که از سال گذشته آغاز شده بود، با تلاش دفتر فنی معاونت میراث فرهنگی به‌صورت کامل اجرا و به اتمام رسیده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *