همزمان با هفته پژوهش نشست‌های مجازی در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می‌شود

همزمان با هفته پژوهش

نشست‌های مجازی در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می‌شود، به گزارش پژوهشگاه میراث فرهنگی

معاونت فناوری و کابردی سازی با همکاری معاونت پژوهشی و روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری همزمان با هفته پژوهش سال 1399 سلسله برنامه های علمی ، تخصصی و کارآفرینی را در قالب نشست های تخصصی مجازی برگزار می کند .

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا قلی نژاد معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه امروز «سه شنبه » با اعلام این خبر گفت : این برنامه ها که توسط اعضای هیأت علمی و پژوهشگران پژوهشکده ها اجرا می شود شامل برگزاری رویدادهای کاربردی سازی پژوهش های انجام شده در پژوهشگاه و ارائه نتایج و دستاوردهای علمی پژوهشی اعضای هیأت علمی و پژوهشگران است.
او افزود : در خلال این برنامه ها،  با مشارکت استارتاپ های تحت حمایت معاونت فناوری و کاربردی سازی رویدادهایی در سطح ملی با تمرکز بر استان تهران ، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، کرمان و سیستان و بلوچستان با حضور مربیان حوزه کسب و کار و کاربردی سازی حوزه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در فضای مجازی برگزار می شود .
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد : با فراخوان خلاق و صاحب ایده زمینه ورود به فضای کسب و کار برای متقاضیان صاحب اندیشه و فناور فراهم خواهد شد .
قلی نژاد گفت : در هفته پژوهش،  سلسله ای از وبینارهای تخصصی توسط اعضای هیأت علمی و پژوهشگران پژوهشگاه در حوزه های تخصصی حفاظت و مرمت آثار فرهنگی تاریخی ، باستان شناسی ، مردم شناسی ، هنرهای سنتی ، گردشگری ، ابنیه و بافت های فرهنگی تاریخی و زبان شناسی کتیبه ها و متون برگزار می شود .
او افزود: در این برنامه ها که با حمایت و پشتیبانی معاونت پژوهشی پژوهشگاه صورت خواهد گرفت ، پژوهشگران به ارائه دستاوردهای پژوهشی یکساله اخیر پژوهشگاه پرداخته و نتایج بدست آمده را با مخاطبین و متخصصین این حوزه ها درمیان خواهند گذاشت .
وی از دیگر اقدامات معاونت فناوری و کاربردی سازی با همکاری معاونت پژوهشی و مرکز روابط عمومی پژوهشگاه در حال انجام است را راه اندازی اولین نمایشگاه مجازی حوزه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد و اظهار داشت : بدین ترتیب داده های سمعی ، بصری و مکتوب دستاوردهای علمی پژوهشگاه در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت وهمچنین این فضای مجازی امکان معرفی استارتاپ ها و کسب و کارهای تحت حجمایت پژوهشگاه را فراهم خواهد کرد.
قلی نژاد گفت : از دیگر اقدامات در این زمینه راه اندازی وبسایت پادکست پژوهشگاه است که بدین ترتیب بسته های پادکستی در قالب گفتگوهای صوتی حاصل گفتگو با صاحبنظران این حوزه در اختیار علاقمندان قرار می گیرد .

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *