کاهش مجموع اعتبارات وزارت میراث‌فرهنگی برای سال ۱۴۰۰

کاهش مجموع اعتبارات وزارت میراث‌فرهنگی برای سال ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: جمع کل اعتبارات وزارتخانه برای سال ۱۴۰۰ به نسبت قانون سال ۹۹، یک درصد رشد منفی داشته است.

کاهش مجموع اعتبارات وزارت میراث‌فرهنگی برای سال ۱۴۰۰

به گزارش ایمنا و به نقل از میراث آریا، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در حال حاضر بودجه سال ۱۴۰۰ وزارتخانه در قالب لایحه در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.

او افزود: در بودجه ۱۴۰۰ به نسبت امسال در دو ردیف اصلی هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی رشد خوبی را شاهد هستیم، در ردیف هزینه‌ای ۴۱ درصد رشد به نسبت قانون سال ۱۳۹۹ و در ردیف اعتبارات تملک و دارایی ۲۷ درصد رشد داشتیم.

خیاطیان تصریح کرد: از زمانی که همه‌گیری کرونا آغاز شد ما شاهد تعطیلی و رکود در بخش گردشگری بودیم و به همین دلیل در سال ۹۹ نتوانستیم در بحث درآمدها عملکرد مناسبی داشته باشیم، با توجه به اینکه در برخی ردیف‌ها، اعتبارات از محل درآمدهای وزارتخانه تامین می‌شود، چون در این ردیف‌ها عملکرد مناسبی نداشتیم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شاهد کاهش بسیار زیادی در این بخش‌ها هستیم.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: این کاهش منجر به این شد که در مجموع اعتبارات وزارتخانه در لایحه ۱۴۰۰ نسبت به قانون سال ۹۹ از محل درآمدهای متفرقه کاهش چشمگیری داشته باشیم.

او یادآور شد: در جمع کل اعتبارات وزارتخانه در سال ۱۴۰۰ به نسبت قانون سال ۱۳۹۹، یک درصد رشد منفی داشته‌ایم، امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی این کاهش را که اهمیت بسیار زیادی دارد جبران کنیم چراکه اعتبارات عمده فعالیت‌های وزارتخانه از این ردیف‌ها تامین می‌شود.

خیاطیان اضافه کرد: در صورتی که این ردیف‌ها در بودجه ۱۴۰۰ اصلاح نشوند، عمده اعتباراتی که وزاتخانه خواهد داشت، اعتبارات هزینه‌ای خواهد بود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *