باستان شناسان در مصر یک مومیایی با زبانی طلایی کشف کردند

باستان شناسان در مصر یک مومیایی با زبانی طلایی کشف کردند

زبانی که در دهان مومیایی قرار می گیرد یک طلسم است که از ورق طلا ساخته شده است.

به گزارش CNET، پژوهشگران اعلام کردند که ممکن است این زبان به عنوان کمکی برای مردگان برای صحبت کردن پس از مرگ در نظر گرفته شده باشد.

باستان شناسان مصری ۱۶ اتاق تدفینی انسانی را در خارج از اسکندریه کشف کردند – و حداقل یکی از آن‌ها، جمجمه انسانی با یک زبان طلایی بیرون زده بوده است. وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر در یک پست فیسبوکی اظهار کرد که این زبان یک طلسم از جنس ورق طلا است و شاید هدف از ساخت آن کمک به مردگان برای صحبت کردن در زندگی پس از مرگ بوده باشد.

باستان شناسانی که در معبد تپوسریس اعظم (Taposiris Magna) در غرب اسکندریه کار می‌کردند، یک مومیایی با یک تاج تزیین شده با چند شاخ، یک مار کبرا بر روی پیشانی‌اش و یک تزیین طلاکاری شده با تصویر یک گردن بندی که از آن سر یک شاهین که نمادی از خدای حوروس (Horus) است آویزان شده است، پیدا کردند.

نیویورک تایمز نیز در باره این موضوع گزارش کرده است که برخی از طلسم‌های به شکل زبان که قبلا در مصر پیدا شده‌اند، هم اکنون در موزه پن (Penn Museum) در فیلادلفیا نگه‌داری می‌شوند.

باستان شناسان در مصر یک مومیایی با زبانی طلایی کشف کردند، که طلسمی از ورقه طلا است.

عکس از وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر

قدمت مومیایی های تازه کشف شده بیش از ۲۰۰۰ سال است. باستان شناسان ماموریت دارند تا مقبره ملکه مشهور مصری، کلئوپاترا را پیدا کنند اما هنوز موفق به کشف محل دفن او نشده اند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *