سایت پرنده‌نگری شروان در مریوان کلنگ‌زنی شد

سایت پرنده‌نگری شروان در مریوان کلنگ‌زنی شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مریوان از کلنگ‌زنی سایت پرنده‌نگری شروان در جوار دریاچه زریبار این شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

سایت پرنده‌نگری شروان در مریوان کلنگ‌زنی شد

ایسنا، فریاد حدادیان اظهار کرد: با حضور آرتیکاس اقبال فرماندار و تنی چند از مسئولین این شهرستان طرح سایت پرنده‌نگری شروان با اعتبار 2 میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی کلنگ‌زنی شد.

وی با بیان اهمیت و جایگاه پرنده‌نگری در توسعه گردشگری و حفظ گونه‌های نادر در دریاچه‌زریبار گفت: فاز اول سایت پرنده‌نگری شروان در زمینی به مساحت 5000 متر ایجاد خواهد شد و برنامه‌ریزی برای توسعه این سایت پس از به بهره‌برداری رسیدن فاز اول در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مریوان، توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان مریوان را یکی از مهمترین برنامه‌های اداره میراث‌فرهنگی این شهرستان برشمرد و عنوان ساخت: 3 دستگاه تلسکوپ پیشرفته که با اتصال به شبکه‌ها و سایت‌های پرنده‌نگری سطح کشور و جهان امکان بازدید از پرندگان دریاچه زریبار را برای تمامی علاقه‌مندان در سراسر دنیا فراهم خواهد ساخت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مریوان همکاری و تعامل ادارات ذی‌ربط در اجرای شدن این طرح را مهم ارزیابی کرد و افزود: در این مراسم فرماندار شهرستان مریوان با قدردانی از تلاش ها و اقدامات انجام شده برای این پروژه، حمایت های مالی و اعتباری را از طرح سایت پرنده‌نگری اعلام کرد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *