عملیات گمانه زنی باستان شناسی در امامزاده اسماعیل(ع) قزوین آغاز شد

عملیات گمانه زنی باستان شناسی در امامزاده اسماعیل(ع) قزوین آغاز شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: در راستای اجرای طرح توسعه بنای تاریخی-مذهبی امامزاده اسماعیل (ع) عملیات گمانه زمانی باستان شناسی در صحن جنوبی این بنا آغاز شد.

عملیات گمانه زنی باستان شناسی در امامزاده اسماعیل(ع) قزوین آغاز شد

علیرضا خزائلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: گمانه‌زنی در صحن جنوبی امامزاده اسماعیل (ع) بر اساس مجوز نامه شماره ۹۹۱۰۲۳۵۲ مورخ ۰۱/۱۱/۹۹ پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور به سرپرستی حمزه کریمی و به منظور لایه‌نگاری محوطه بر اساس طرح توسعه امامزاده اسماعیل (ع) با تولیت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین آغاز شده و در حال انجام است.

این مسئول ، هدف از انجام این مطالعات را شناسایی و توالی آثار و دوره‌ها در این بخش از بافت تاریخی شهر قزوین عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تاکنون پژوهش مستقلی در ارتباط با آثار و دوره‌های تاریخی در این محوطه صورت نگرفته و تنها در سنوات گذشته به منظور مرمت این بنا و شناسایی پلان در بخش‌هایی از صحن شمالی خاکبرداری صورت گرفته، با انجام کاوش‌ها در این بخش امکان بررسی نهشته‌های باستانی و تعیین دوره‌های تاریخی در این محدوده از بافت تاریخی شهر قزوین میسر خواهد شد.

بنای امامزاده اسماعیل واقع در خیابان شهدا و بخشی از بافت تاریخی از جمله زیارتگاه‌های معتبر شهر قزوین است که در تاریخ ۲۰/۷/۱۳۷۶ با شماره ۱۹۱۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *