فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه «میراث ایران زمین»

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه «میراث ایران زمین»

فصلنامه «میراث ایران زمین» با ماهیت هنرهای سنتی که به همت گروه پژوهشی هنرهای سنتی و با همکاری دبیرخانه نشریات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر خواهد شد در حوزه های مرتبط مقاله می پذیرد.

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه «میراث ایران زمین»

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، هنرهای سنتی ایران که یکی اصیل‌ترین و مهم‌ترین میراث هنری- فرهنگی این مرز و بوم محسوب می‌‌شود، همواره به عنوان یکی از شاخصه ها و مؤلفه‌‌های اساسی زیست فکری، هنری، معنوی و اقتصادی ایران در متن زندگی مردمان این سرزمین حضوری دیرپا، مانا و پویا داشته است.
 از این رو گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با هدف ارتقای پژوهش، حفظ، احیاء و ترویج هنرهای سنتی ایران و امکان استفاده از تتبعات و تحقیقات اهل فن و صاحب‌نظران خبره اقدام به انتشار فصلنامۀ علمی میراث ایران‌ زمین کرده است.
این نشریه به سردبیری غلامعلی حاتم پذیرای مقالات علمی- پژوهشی با رویکرد بنیادی- کاربردی به زبان فارسی همراه با ترجمۀ انگلیسی چکیده است که در محورهای زیر تألیف شده باشند.
 ماهیت هنرهای سنتی (مکاتب، سبک‌ها، هنرمندان هنرهای سنتی شامل 6 سرگروه خوشنویسی، نگارگری، هنرهای صناعی، موسیقی سنتی و مقامی، نمایش‌های سنتی و آیینی و هنرهای وابسته به معماری سنتی)،تاریخ هنرهای سنتی، حکمت، فلسفه و مبانی نظری هنرهای سنتی، اقتصاد و توسعۀ پایدار در هنرهای سنتی و استفاده از دانش و فن‌آوری در هنرهای سنتی است.
سیاست مجله همواره دسترسی آزاد همگان به مقالات بوده و در همین راستا وبسایت مجله برای تمامی علاقه‌مندان قابل استفاده است.
گفتنی است، مالکیت معنوی تمامی مقالات پس از چاپ به نویسنده(گان) تعلق خواهد داشت و آنها خواهند توانست درصورت علاقه‌مندی فایل منتشره را در سایت‌ها و صفحات مجازی بارگذاری کنند. استفاده از مطالب مجله نیز تنها درصورت ارجاع‌دهی مناسب و معتبر ممکن است.
برای ارسال مقاله به سامانه نشریات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی   به آدرس http://journal.richt.ir/index.php?sid=14  مراجعه کنند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *