توقف عملیات تخریب حریم قلعه تاریخی اوجان بستان‌آباد

توقف عملیات تخریب حریم قلعه تاریخی اوجان بستان‌آباد

فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از توقف عملیات تخریب حریم قلعه تاریخی اوجان شهرستان بستان ‌آباد خبر داد.

توقف عملیات تخریب حریم قلعه تاریخی اوجان بستان‌آباد

ایسنا، سرهنگ کاظم داداشی ضمن اعلام این خبر، گفت: به دنبال گزارش دریافتی در پایگاه حفاظتی این یگان مستقر در شهرستان بستان آباد در خصوص تخریب و خاکبرداری در حریم قلعه اوجان، نیروی یگان‌ حفاظت مستقر در شهرستان با همکاری نیروی انتظامی اقدام به شناسایی عاملان و توقف عملیات تخریب کردند.

وی ادامه داد: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی و نیروی انتظامی شهرستان در محل، حین خاکبرداری و تخریب حریم قلعه اوجان در نزدیکی شهرک صنعتی این شهرستان که توسط دو نفر انجام می‌گرفت، با توجه به نبود استعلام اجرای عملیات از اداره کل متبوع و عدم ارائه پاسخ مناسب و سایر مجوزهای لازم، خاکبرداری متوقف شد و با دستور مقام محترم قضایی نظریه کارشناسی اداره کل اعلام خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، وی خاطر نشان کرد: هم استانی‌های محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، اطلاع دهند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *