دیدار رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اصحاب رسانه

دیدار رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اصحاب رسانه

بهروز عمرانی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در نشستی صمیمی با خبرنگاران دیدار و گفتگو کرد

دیدار رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، عمرانی در این نشست به تشریح اهم فعالیتهای این مرکز در حوزه های باستان شناسی، مردم شناسی، زبان شناسی، حفاظت و مرمت، ابنیه و بافت های فرهنگی -تاریخی،هنرهای سنتی، گردشگری، میراث طبیعی، انتشارات وکودک و نوجوان در یکسال گذشته پرداخت .
او با بیان اینکه  فعالیت های پژوهشگاه در یکسال اخیر بر استان های سیستان و بلوچستان و کرمان متمرکزبوده است به برخی از تفاهم نامه های اجرایی در حوزه های یاد شده به منظور پیشبرد اهداف و اولویت های وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد.
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه اطلس های مردم شناسی، زبان شناسی، هنرهای سنتی و سامانه نقشه باستان شناسی را از مهمترین پروژهای چند سال گذشته خواند و به ارائه گزارشی از پیشرفت هر یک پرداخت.
وی در ادامه پروژه بررسی باستان شناسی شهرستان انار، بررسی انسان شناختی طب سنتی در شهر زاهدان، طرح پایش محیط موزه(موزه سبز)، احیای ساز سنتی قیچک، بررسی و شناسایی ویژگی های معماری قلعه های استان کرمان، مطالعه امکان سنجی اقامتگاه های بوم گردی سیستان و بلوچستان، تهیه پرونده ثبتی روستای الگن،ثبت سه روستای سفید کوه مکران و… را  نمونه ای از صدها پروژه در حال اجرا توسط پژوهشگران پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دانست که با جدیت دنبال می شوند.
عمرانی در حوزه انتشارات پژوهشگاه از کتاب های مجموعه مقالات بیابان لوت،آب و آبیاری شهداد،معرفی صنایع دستی استان کرمان،ویژه نامه فعالیت های پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و …نام برد و تصریح کرد : اهدای  6364جلد کتاب (87عنوان)به 79کتابخانه در استان کرمان و 4844جلد کتاب(87عنوان) به کتابخانه های استان سیستان و بلوچستان از اهم اقدامات این مرکز درجهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق محروم بوه است . 
او در پایان کسب مقام اول در انتشارات و مدیریت رویدادهای در هفدهمین جشنواره بین المللی صنعت روابط عمومی و برگزیده شدن روابط عمومی پژوهشگاه در پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی را نشان از تلاش های بی وقفه همکاران حوزه رسانه و روابط عمومی در انعکاس فعالیت های پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشکری دانست .

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *