کشف یک ارابه باستانی در نزدیکی پمپئی

کشف یک ارابه باستانی در نزدیکی پمپئی

باستان‌شناسان یک ارابه تشریفاتی متعلق به دوران رُم باستان را در حوالی شهر تاریخی پمپئی، معروف به «شهر سوخته»، کشف کردند.

کشف یک ارابه باستانی در نزدیکی «شهر سوخته» ایتالیا

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری فرانسه، مسئولان پارک باستان‌شناسی پمپئی با انتشار بیانیه‌ای از کشف بقایای یک ارابه تشریفاتی از ویلایی در نزدیکی این شهر باستانی خبر دادند.

با استناد به بیانیه منتشر شده، اجزای آهنی، تزئینات زیبای برنزی و قلعی، بقایای چوبی و سایر مواد ارگانیک از طناب‌ها گرفته تا تزئینات طرح گل و بته این ارابه بزرگ چهار چرخه، تقریبا دست نخورده باقی مانده است.

این ارابه تشریفاتی در یک ویلای خارج از شهر به نام Civita Giuliana کشف شد که تنها چند صد متر با پمپئی فاصله دارد. کشف این ارابه بخشی از برنامه تدوین شده برای مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی از جمله حفاری تونل برای دستیابی به مصنوعاتی است که می‌توان آنها را در بازارهای غیرقانونی به فروش رساند.

شهر باستانی پمپئی سومین مقصد پربازدید گردشگری در ایتالیاست که در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار بازدیدکننده داشت. پمپئی (شهر سوخته) در سال ۷۹ میلادی بر اثر فوران آتش‌فشان کوه وزوو که در نزدیکی ناپل امروزی در جنوب ایتالیا قرار دارد، زیر خاک مدفون شد. بخش اعظمی از این شهر باستانی هنوز کشف نشده است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *