علت انحراف مناره شمس تبریزی در خوی در دست بررسی است

علت انحراف مناره شمس تبریزی در خوی در دست بررسی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: بررسی علت انحراف مناره شمس خوی در حال انجام است.

علت انحراف مناره شمس تبریزی در خوی در دست بررسی است

جلیل جباری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به انحراف جزئی مناره شمس تبریزی در خوی افزود: این انحراف جزئی از قدیم‌الایام وجود داشته و پدیده جدیدی نیست که طی سالهای گذشته نیز این انحراف پایش شده است اما به منظور اطمینان بیشتر طی سال گذشته با مشاور ذی صلاحی باهدف کنترل،پایش و ارائه راهکار در خصوص نحوه حفاظت، نگهداری و جلوگیری از انحراف بیشتر قراردادی منعقد شده است که در این راستا مطالعات ژئوتکنیکی و حفاری های لازم انجام شده که منتظر ارائه گزارش از مشاور مربوطه هستیم. 

وی ادامه داد: در حال حاضر آسیب جدی مناره شمس را تهدید نمی کند. 

جباری با اشاره به مجموعه فرهنگی و گردشگری شمس نیز تصریح کرد: عملیات اجرایی این مجتمع در ۳۵۰۰ متر مربع آغاز شده است و در حال حاضر ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه تاکنون ۴ میلیارد تومان برای فاز اول این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد: قول مساعدی نیز برای تزریق ۵ میلیارد تومان به پروژه طی سال جاری داده شده است.

وی با بیان اینکه اتمام عملیات اجرایی پروژه مذکور در زمان بندی معین شده، منوط به تامین اعتبار به موقع است، ادامه داد: برای اتمام فاز اول این پروژه بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین اعتبار تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰،فاز اول پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید. 

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *