آغاز فاز سوم کف‌سازی محوطه دولتخانه‌ صفوی قزوین

آغاز فاز سوم کف‌سازی محوطه دولتخانه‌ صفوی قزوین

معاون میراث‌فرهنگی قزوین با اشاره به آغاز فاز سوم کف‌سازی محوطه دولتخانه‌ صفوی، بیان کرد: در فاز اول و دوم این پروژه، طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ مترمربع از این محوطه کف‌سازی شده است.

ایسنا، احسان نورانی دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: فاز اول و دوم این پروژه شامل کف‌سازی بیش از دوهزار مترمربع از مجموعه دولتخانه‌صفوی طی دوسال گذشته اجرا شده و مرحله جدید آن شامل کف‌سازی ۸۰۰ مترمربع از محوطه این مجموعه ارزشمند تاریخی تحت نظارت کارشناسان مرمت این اداره کل آغاز شد.

آغاز فاز سوم کف‌سازی محوطه دولتخانه‌ صفوی قزوین

بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی استان قزوین، معاون میراث‌فرهنگی با اشاره به روند اجرای این پروژه اظهار کرد: در این مرحله اقدام‌هایی چون تسطیح و خاک‌برداری، استحکام‌بخشی زمین، گمانه‌زنی، ایجاد تراکم لازم برای کف‌سازی، اجرای جدول سنگی و احداث کانال هدایت آب‌های سطحی، اجرای لوله‌های تاسیسات، کف‌سازی بتنی، اجرای آجرفرش و بندکشی و ساماندهی مجموعه تاسیات اتاقک مربوط به مخابرات مستقر در مجموعه انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، مجموعه دولتخانه‌صفوی یادگار پایتختی حکومت صفویه در قزوین است که در دل بافت تاریخی این شهر واقع‌شده و به دلیل وجود آثار ارزشمندی چون سردر عالی‌قاپو، کاخ‌موزه چهلستون، گرندهتل، مدرسه امید، مرکز اسناد و کتابخانه که در این مجموعه مستقرشده، یکی از برجسته‌ترین آثار تاریخی استان به‌شمار می‌رود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *