۳۱ عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در خراسان جنوبی صورت گرفت

۳۱ عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در خراسان جنوبی صورت گرفت

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از انجام ۳۱ عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در خراسان جنوبی خبر داد.

حسن رمضانی، ۱۷ خرداد اظهار کرد: تعیین محدوده دقیق آثار در تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی در بررسی‌های اولیه باستان‌شناختی میسر نمی‌شود؛ برای آگاهی از محدوه و آثار معماری محوطه‌ها، نیازمند گمانه‌زنی‌های مختلف به منظور تعیین عرصه و حریم آثار هستیم.

۳۱ عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در خراسان جنوبی صورت گرفت

به گزارش ایسنا، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: تاکنون ۳۱ عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناختی در تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی خراسان جنوبی صورت پذیرفته که آثار معماری بسیار ارزشمند و قابل توجهی بدست آمده است.

رمضانی گفت: با این فعالیت مهم محدوده دقیق آثار مشخص و مستندات تاریخی و باستان‌شناختی برای ثبت یک محوطه و یا تپه در فهرست میراث ملی کامل می‌شود.

ابلاغ ثبت ۱۱ اثر تاریخی به استاندار خراسان جنوبی

 وی ادامه داد: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۱۱ اثر تاریخی در شهرستان های بشرویه و زیرکوه به استاندار خراسان جنوبی ابلاغ کرد.
 

رمضانی بیان کرد: ثبت آثار تاریخی خانه جوادزاده و خانه کیانی‌زاده در بشرویه و ۹ محوطه تاریخی در شهرستان زیرکوه توسط دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی به منظور ابلاغ به مسئولین مربوطه اعلام شد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *