توسعه سیستم اندازه‌گیری توسط بازرگانان عصر برنز

توسعه سیستم اندازه‌گیری توسط بازرگانان عصر برنز

بازرگانان عصر برنز در بین النهرین یا مصر سیستم استاندارد اندازه‌گیری وزنی را ایجاد کردند که این سیستم به دلیل ارتباط‌های مکرر با مناطق دیگر، در سراسر اروپا گسترش یافت.

توسعه سیستم اندازه‌گیری توسط بازرگانان عصر برنز ، گوتینگن آلمان

گوتینگن، آلمان (GÖTTINGEN, GERMANY)- طبق گزارش Science Magazine، بازرگانان عصر برنز در بین النهرین یا مصر سیستم استاندارد اندازه‌گیری وزنی را ایجاد کردند که این سیستم به دلیل ارتباط‌های مکرر با مناطق دیگر، در سراسر اروپا گسترش یافت. پیش از این تصور می شد که این سیستم اندازه گیری وزنی توسط یک مرجعیت سیاسی یا مذهبی ایجاد شده بود و سپس توسط بازرگانان مورد استفاده قرار گرفت.

رافائل هرمان (Raphael Hermann)، لورنز رامستورف (Lorenz Rahmstorf ) و نیکولا ایالونگو (Nicola Ialongo) از دانشگاه گوتینگن با تجزیه و تحلیل وزنه‌های کشف شده در محوطه های واقع در اروپا، آناتولی و بین النهرین، دریافتند که بیش از 2000 وزنه تقریبا هم اندازه وجود دارند. هر واحد وزنی معادل کمتر از نصف اونس با یک انحراف حدود پنج درصدی در میان وزنه های نمونه می‌باشد. محققان سپس 100 وزنه از جنس سنگ را تراشیده و هر کدام از آنها را براساس وزنه تصادفی انتخابی که در گروه وزنه های تولید شده عصر برنز بوده است، شکل دادند. این عمل آزمایشی منجر به تولید وزنه هایی شد که براساس نسخه بدل مقیاس وزنی عصر برنز حدود پنج درصد با یکدیگر تفاوت داشتند.

آنها توضیح دادند که اگر وزنه‌ها براساس یک استاندارد اعمال شده توسط یک مرجع تولید می‌شدند، انحراف بین آنها بسیار کمتر بود.

می‌توانید برای خواندن منبع اصلی این نوشته به صفحه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریكا (National Academy of Sciences of the United States of America) به این لینک https://doi.org/10.1073/pnas.2105873118 مراجعه کنید.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *