جام نقره‌ای یک هزار ساله در سمنان کشف شد

جام نقره‌ای یک هزار ساله در سمنان کشف شد

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: جام نقره ای با قدمت تاریخی یک هزار سال جاساز شده در یک خانه مسکونی در شهرستان سمنان با هوشیاری پلیس کشف شد.

جام نقره‌ای یک هزار ساله در سمنان کشف شد

به گزارش ایرنا، سردار عبدالله حسنی روز شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در پی اشراف اطلاعاتی و اخبار دریافتی مبنی بر فعالیت فردی سابقه دار در حوزه خرید و فروش اموال عتیقه در شهرستان سمنان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های نامحسوس عوامل کلانتری ۱۱ شهدای شهرستان سمنان گفت: پلیس پس از اطمینان از صحت خبر به دست آمده، هماهنگی‌های لازم و قانونی برای دستگیری این فرد متخلف را انجام داد.
وی بیان کرد: تیم مشترک پلیس و عوامل سازمان میراث فرهنگی شهرستان سمنان با حضور در منزل شناسایی شده یک جام نقره ای که به صورت ماهرانه در منزل جاسازی شده بود را کشف کردند.
حسنی با بیان اینکه جام دارای قدمت تاریخی یکهزار ساله است، گفت: بنا بر نظر کارشناسان امر، ارزش ریالی عتیقه کشف شده بالغ بر ۲ میلیارد ریال است.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: پرونده در این زمینه تشکیل و فرد متخلف به همراه اشیای کشف شده برای سیر مراحل قانونی به کلانتری محل منتقل شد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *