دوره آموزش راهنمایان گردشگری بازنگری شد

دوره آموزش راهنمایان گردشگری بازنگری شد

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری از بازنگری دوره‌های آموزشی راهنمایان گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، زاهد شفیعی گفت: در سال‌های گذشته فقط برای سه گروه راهنمایان شامل فرهنگی، طبیعت‌گردی و ژئوتوریسم، دوره آموزشی طراحی شده بود که با توجه به تغییرات و روندهای جدید، دوره‌های یادشده به بازنگری نیاز داشت.

دوره آموزش راهنمایان گردشگری بازنگری شد

او افزود: به منظور به‌روزرسانی دروس آموزشی و با بهره‌مندی از نظرات کارشناسی استادان مربوطه و مشارکت تشکل‌های حرفه‌ای مقرر شد این دوره در دو گروه راهنمایان فرهنگی و راهنمایان طبیعت‌گردی ساماندهی شود.

شفیعی گفت: بر اساس بازنگری‌های انجام‌شده نزدیک به ۵۰۰ ساعت دوره آموزشی ویژه راهنمایان فرهنگی و حدود ۶۰۰ ساعت آموزشی ویژه راهنمایان طبیعت‌گردی طراحی شده و آماده ابلاغ از سوی وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در نهایت اجرا از سوی مؤسسات آموزشی برای ارتقاء کیفیت در این بخش است.

به گفته مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، بر اساس تعاریف جدید که منطبق با قانون مربوط به آموزش راهنمایان گردشگری است، یک دوره آموزشی با محوریت فعالیت‌های طبیعی و دوره دیگر با محوریت فعالیت‌های فرهنگی در دو بخش داخلی و بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

شفیعی با تاکید بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری در ارتباط با گردشگران داخلی و خارجی، اظهار کرد: راهنمایان می‌توانند کیفیت سفر گردشگران و نگرش آن‌ها در مورد مقاصد گردشگری را تحت‌تاثیر قرار دهند، لذا جایگاه مهمی در زنجیره صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده‌اند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *