نخستین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران برگزار می‌شود

نخستین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران برگزار می‌شود

نخستین «سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران» ۲۷ و ۲۸ مهر ماه در پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نخستین سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با هدف مطالعه، گردآوری، بازخوانی وآسیب‌شناسی سیر تاریخی و روند شگرف تغییر و تحولات، عوامل تأثیر گذار و فرصت‌ها و تهدیدها در سده ۱۴ برگزار می‌شود.

همچنین نشست خبری نخستین «سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران» روز یکشنبه سیزدهم تیر ماه سال جاری ساعت ۱۳ ظهر در پارک ملی علوم و فناوی‌های نرم و صنایع فرهنگی هم در قالب حضوری و هم در بستر مجازی برگزار می‌شود.

نخستین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران برگزار می‌شود

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با دعوت از اندیشمندان، استادان، متخصصان و صاحب نظران و انجام مطالعات، گردآوری مستندات، تدوین یادداشت‌های علمی و تاریخی، به منظور آمادگی هرچه بیشتر برای آغاز سده جدید خورشیدی، با هدف بازخوانی روند تاریخی و سیر تحولات و عوامل مؤثر در موفقیت‌ها و آسیب‌شناسی سفر و گردشگری در سده ۱۴، سیاست‌ها، قوانین، برنامه‌ها، ساختار و اقدامات اجرایی بویژه در رویدادهای مؤثر سده اخیر، تحلیل وضعیت، ترسیم چشم‌انداز و پیشنهاد راهکارها و نقشه راه آینده در عرصه گردشگری و صنایع وابسته به ویژه سفر، حمل و نقل، هتلداری، پذیرایی و مهمان نوازی، سمپوزیوم با برگزاری نشست‌های گفتمانی موضوعی، سخنرانی، ارائه مقاله، گردآوری و تولید فیلم مستند، انتشار کتاب و ویژه نامه‌های مرتبط برگزار می‌شود.

سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران با تشکیل ۱۳ کارگروه تخصصی شامل کارگروه حمل و نقل زمینی، ریلی، هوایی و دریایی، هتل و مراکز اقامتی و تجهیزات اقامتی، اقامتگاه‌های بومی، سنتی و تار یخی، مهمان نوازی، پذیرایی، خوراک غذا و نوشیدنی و خدمات بین راهی، خدمات مسافرتی و گردشگری (سفرهای داخلی، خروجی و ورودی)، سفرهای فرهنگی، زیارتی، طبیعت گردی، ورزشی و گردشگری سلامت، خدمات ویزا، کنسولی، گمرکی و امور مرزی، راهنمایان گردشگری و مطالعات ایران از نگاه سفرنامه نویسان خارجی قرن ۱۴، ایران از نگاه خبرنگاران خارجی و نویسندگان مطرح قرن، خدمات شهری و شهرداری‌ها، قوانین و مقررات اداری و اتاقهای بازرگانی، در راستای اهداف تبیین شده گام برداشته و به صورت آنلاین و حضوری در نیمه دوم سال جاری (مهرماه) همزمان با پایان سده برگزار خواهد شد.

محورهای این سمپوزیوم عبارت است از سفر و حمل و نقل، اقامت و مهمان نوازی، پذیرایی، غذا و نوشیدنی، جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری، خدمات مسافرتی و گردشگری که مجموعه پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی میزبان شرکت کنندگان است.

گفتنی است، جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی ایران، کمیته موزه‌های ایران، شورای هماهنگی سازمان‌های غیر دولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزاری این رویداد را برعهده دارند.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *