مدال طلا برای اختراعی درباره موزه‌ها

مدال طلا برای اختراعی درباره موزه‌ها

اجرای آزمایشی در موزه ارامنه تهران

مدال طلا برای اختراعی درباره موزه‌ها

میراث خبر، اختراع یک گروه ایرانی که در نخستین دوره مسابقات بین المللی اختراعات سوئیس (ویژه مخترعان عضو فدراسیون جهانی ایفیا) مدال طلا کسب کرده بود، به پیشنهاد ایکوم ایران در موزه ارامنه تهران به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

محمودرضا گرجی، سالار بصیری و مرجان حاجی رحیمی اعضای تیم شرکت کننده از ایران در نخستین دوره مسابقات بین المللی اختراعات ویژه مخترعان عضو فدراسیون جهانی «ایفیا» توانستند با ساخت وسیله ای برای پایش و حفاظت از اشیای موزه ای و نسخ خطی در راستای هوشمندسازی موزه‌ها، بین ۸۰۰ گروه شرکت کننده از کشورهای مختلف برای ایران مدال طلا کسب کنند.

به دنبال کسب چنین مقامی، سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته‌های ملی موزه‌های ایران (ایکوم) پیشنهاد داد تا این دستگاه به صورت آزمایشی در موزه ارامنه تهران اجرا شود. آلیس شاهمرادیان، مدیر موزه ارامنه تهران نیز با استقبال از این طرح، گفت ما همیشه درصدد بودیم که اشیای موزه را به خوبی حفظ کنیم و این دستگاه می تواند به ما در این باره کمک شایانی کند.

نخستین دوره مسابقات بین المللی اختراعات (ویژه مخترعان عضو فدراسیون جهانی ایفیا) تیرماه امسال به صورت آنلاین در ژنو سوئیس برگزار شد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *