پیام خداحافظی مونسان از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

پیام خداحافظی مونسان از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با ارسال پیامی با قدردانی از مدیران، معاونان، کارشناسان و کارکنان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در طول مدت چهار سال گذشته، از آنان خداحافظی کرد.

پیام خداحافظی مونسان از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

به‌ گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرنگار میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان روز سه‌شنبه (۲ شهریور) در پیامی با قدردانی از مدیران، معاونان، کارشناسان و کارکنان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نوشت: خدای متعال را شاکرم که در مسیر خدمت به ملت شریف و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فرصتی مغتنم فراهم شد تا در کنار مجموعه‌ای خدوم، دوره ارزنده دیگری از کار و تلاش برای آبادانی این مرز و بوم کهن را تجربه کنم. 

وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: بی‌تردید سال‌های حضور در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فصلی سرشار از تجارب ارزشمند برای اینجانب بود که تحقق دستاوردهای ماندگار آن جز در سایه همراهی صادقانه تمام همکارانم در سراسر کشور نبوده است. 

مونسان افزود: به امید آن‌که پروردگار منان همچنان موهبت خدمت به خلق را عنایت فرماید، از یکایک کارکنان صدیق وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حلالیت می‌طلبم و صمیمانه قدردان تلاش همدلانه شما عزیزان هستم. 

وزیر میراث فرهنگی نوشت: با آرزوی استمرار مسیر پویا و روشن وزارتخانه، توفیق و تعالی وزیر منتخب و شادکامی و بهروزی همه همکاران گرامی را از پروردگار متعال خواستارم؛ خدا حافظ همگی باشد ان‌شاءالله.

به گزارش ایرنا، در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ شورای نگهبان با لایحه تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موافقت کرد. پیش از این شورا دو بار به دلایلی با تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی مخالفت کرده بود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه تشکیل این وزارتخانه را اصلاح و برای شورای نگهبان ارسال کرده و با موافقت شورای نگهبان روند اجرایی تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شد و حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری علی اصغر مونسان آخرین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان سرپرست و پس از آن به عنوان اولین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس معرفی کرد.

بر اساس این مصوبه از زمان تصویب این قانون، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمامی اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات در مواردی که مغایر شرع نیستند، با رعایت بند د ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند الف ماده ۲۸ قانون برنامه پنج ساله و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت میراث، گردشگری و صنایع دستی تبدیل شد.

مونسان از ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ تا ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ (به عنوان سرپرست وزارتخانه) و از ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ به عنوان اولین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این وزارتخانه فعالیت کرده است.

اکنون آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری برای تشکیل کابینه دولت سیزدهم، سید عزت الله ضرغامی را به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است که در صورت رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، او به عنوان دومین وزیر سکان این وزارتخانه را بر عهده خواهد گرفت.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *