کشف تکه‌ای از یک دیوار باستانی در انگلیس

کشف تکه‌ای از یک دیوار باستانی در انگلیس

قطعه‌ای از دیوار یک هزار و ۹۰۰ ساله هادریان که مرز شمالی امپراطوری روم در بریتانیا را مشخص می‌کرد، در شمال شرق انگلیس کشف شد.

کشف تکه‌ای از یک دیوار باستانی در انگلیس

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از مجله آرت نیوز، کارکنان شرکت آب و فاضلاب نورثامبریا (NWG) در حین تعویض شاه لوله آب در زیر یکی از خیابان‌های شلوغ نزدیک به مرکز شهر نیوکاسل در شمال شرقی انگلیس، تکه‌ای جدید از دیوار تاریخی هادریان را کشف کردند.

این قطعه دیوار که ۱۰ فوت (۳ متر) طول و نزدیک به دو هزار سال قدمت دارد، تنها جزء کوچکی از دیوار هادریان اصلی را تشکیل می‌دهد که از رودخانه تاین در شرق بریتانیا تا خور سالوی در غرب این کشور کشیده شده بود.

به گفته فیلیپا هانتر از شرکت خدمات پژوهش‌های باستان‌شناسی که مسئولیت ثبت این سازه تاریخی و حفاظت از آن را برعهده دارد، وجود قطعه‌ سنگ‌های بزرگ ثابت می‌کند که تکه دیوار کشف شده به فاز اولیه ساخت دیوار هادریان تعلق داشته چون در فازهای بعدی از سنگ‌های خیلی کوچک‌تر استفاده شد.

دیوار هادریان یک دیوار باستانی از جنس سنگ و کلوخ است که در سال ۱۲۲ میلادی به دستور هادیان، امپراطور روم، ساخته شد. ساخت این دیوار ۱۱۷ کیلومتری ۶ سال طول کشید. این دیوار که مرز شمالی امپراطوری روم در بریتانیا را مشخص می‌کرد، ساخته شده بود تا از این مرز در برابر حملات پیکت‌ها و دیگر قبایل سلتی حفاظت کند. دیوار هادریان در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شد.

شرکت خدمات پژوهش‌های باستان‌شناسی با انتشار پستی در حساب توییتری خود اعلام کرد به دلیل شلوغی محلی‌ای که این کشف در آن صورت گرفته، دیوار پس از رونمایی، تمیزکاری و ثبت دوباره در محل مدفون شده است و این شرکت انگلیسی به زودی از اطلاعات تکمیلی در این باره گزارشی منتشر خواهد کرد. 

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *