بقایای قتل عام اسرای جنگ جهانی دوم در لهستان پیدا شد

بقایای قتل عام اسرای جنگ جهانی دوم در لهستان پیدا شد

تصور می‌شود که حدود 500 زندانی در ژانویه 1945 با نزدیک شدن ارتش شوروی توسط نازی‌ها کشته شده‌اند

بقایای قتل عام اسرای جنگ جهانی دوم در لهستان پیدا شد

کوینیتز (CHOJNICE)، لهستان- بر طبق گزارش مجلۀ ساینس، داوید کوبیلکا (Dawid Kobiałka) باستان‌شناس دانشکدۀ علوم لهستان و همکارانش بقایای صدها تن از افرادی که توسط نازی‌ها در انتهای جنگ جهانی دوم در منطقه‌ای در شمال لهستان که با نام «درۀ مرگ » شناخته شده می‌شود، کشته شده‌اند را پیدا کردند.

محققان مطالعات خود را در ابتدا از طریق مصاحبه با شاهدان و بررسی شواهد تاریخی، از جمله عکس‌های هوایی گرفته شده توسط متفقین  در اواخر جنگ، شروع کردند. سپس دانشمندان تحقیقات خود را از طریق اسکن‌های لیدار[1] هوایی  و  بررسی راداری نفوذ زمین (Grund-penetrating radar) منطقه‌ای، انجام دادند.

چاله‌های تدفین باشند را شناسایی کردند، محققان از فلزیاب‌ها استفاده کردند و صدها پوکۀ گلوله از نوع رایج مورد استفاده واحدهای پلیس آلمان و گشتاپو  و هم چنین دکمه ها، دکمه سردست، یک ساعت مچی، و یک حلقۀ ازدواج در بین یک تُن استخوان سوخته شدۀ انسان در لایۀ بالایی خاک، پیدا کردند.

 تصور می‌شود که حدود 500 زندانی در ژانویه 1945 با نزدیک شدن ارتش شوروی توسط نازی‌ها کشته شده‌اند. گفته می‌شود نازی‌ها اجساد را روی هم چیده و در مدت سه روز سوزانده‌اند. تجزیه و تحلیل زغال و بخش سوختۀ چوب، نشان می‌دهد که مواد قابل احتراق کاج‌های وارداتی بودند. کوبیلکا افزود :« ما می‌دانستیم که قربانیان در جایی دفن شده‌اند، اما تا زمان انجام تحقیقات از محل دقیق آن اطلاع نداشتیم».

برای مطالعۀ بیشتر در خصوص این مقاله به Antiquity مراجعه کنید.

[1] lidar scans. لیدار نوعی از لیزر است که برای تشخیص فاصله و عمق بکار می‌رود. این فناوری به شما این امکان را می دهد که با شلیک پرتوهای لیزر از جنس امواج فروسرخ، محیط خود را اسکن و نقشه برداری کنید و بر اساس مدت زمان بازگشت آن‌ها، مسافت را تعیین کنید. به همین دلیل به آن رادار لیزری نیز گفته می‌‌شود.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *