تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مردان و زنان هرکولانیم رمی (Roman Herculaneum) رژیم‌های غذایی متفاوتی داشتند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مردان و زنان هرکولانیم رمی رژیم‌های غذایی متفاوتی داشتند.

با اندازه‌گیری ایزوتوپ کربن و نیتروژن آمینو اسیدهای استخوان، محققان توانستند رژیم غذایی افرادی را که در یک دوره زمانی زندگی می‌کردند را با جزئیات بسیار بیشتری از آنچه تصور می‌شد، بازسازی کنند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مردان و زنان هرکولانیم رمی رژیم‌های غذایی متفاوتی داشتند.

باستان­شناسان بقایای استخوانی را آزمایش کردند. اعتبار تصویر متعلق به دکتر لوچانو فاتوره(Luciano Fattore)

محققان – به سرپرستی تیم بایو آرک BioArCh دانشگاه یورک – رویکرد جدیدی را برای تجزیه و تحلیل آمینو اسیدها و بلوک‌های سازنده پروتئین یافت شده  از 17 اسکلت بزرگسال که در پی فوران آتشفشان وزوو (Vesuvius) در سال 79 پس از میلاد مسیح جان خود را از دست دادند، توسعه دادند.

با اندازه‌گیری ایزوتوپ کربن و نیتروژن آمینو اسیدهای استخوان، محققان توانستند رژیم غذایی افرادی را که در یک دوره زمانی زندگی می‌کردند را با جزئیات بسیار بیشتری از آنچه تصور می‌شد، بازسازی کنند.

نویسنده ارشد، پروفسور الیور کریگ (Oliver Craig)، مدیر بایو آرک از گروه باستان‌شناسی گفت: «بقایای کسانی که در هرکولانیوم در سال 79 میلادی جان خود را از دست دادند، فرصتی منحصر به فرد برای بررسی سبک زندگی یک جامعه باستانی که با هم زندگی کردند و مردند را به ما داد. منابع تاریخی اغلب اشاره هایی به دسترسی متفاوت به مواد غذایی در جامعه رمی دارند اما به ندرت اطلاعات کمّی و یا مستقیم ارائه می‌دهند. ما تفاوت‌های قابل توجهی در نسبت غذاهای دریایی و زمینی مصرف شده بین مردان و زنان پیدا کردیم، به این معنی که دسترسی به غذا با توجه به جنسیت متفاوت بوده است».

درمجموع، 340 نفر در طی کاوش در ساحل و 9 تاق همجوار (تاق سنگی) که به طور موازی با ساحل دریا در هرکولانیوم، در نزدیکی پمپئی قرار دارد، یافت شده اند. این مکان جایی است که مردم در جستجوی سرپناهی برای فرار از جریان آتشفشانی بودند.

محققان بیان کردند که توانستند فاصله جنسیتی را با دقت بیشتری در این گروه مشخص کنند، به طوری که مردان به طور متوسط تقریباً 50 درصد بیشتر از زنان پروتئین غذایی خود را از غذاهای دریایی دریافت می‌کردند.

همچنین مردان نسبتاً کمی بیشتر از زنان معاصر خود پروتئین را از غلات دریافت  می‌کردند، در حالی که زنان نسبت بیشتری از پروتئین را از محصولات حیوانی و میوه‌ها و سبزیجات محلی بدست آورده‌اند.

نویسنده اصلی، دانشجوی دکتری، سیلویا سونچین (Silvia Soncin)، از گروه باستان‌شناسی، افزود: «تحقیقات ما بر اساس دانسته‌های ما در این مورد که مردها دسترسی بیشتری به ماهیان دریایی در هرکولانیوم و به طور گسترده‌تری در رم ایتالیا داشته اند، بنا شده است. مردان به احتمال زیاد به طور مستقیم به ماهیگیری و فعالیت‌های دریایی مشغول بودند، آن‌ها عموماً موقعیت‌های ممتازتری در جامعه داشتند و در سنین پایین از بردگی رهایی یافتند و دسترسی بیشتری به کالاهای گران قیمت مانند ماهی تازه داشتند».

با استفاده از رویکردی جدید، محققان توانستند رژیم غذایی باستانی را با دقت بیشتری تعیین کیفیت کنند تا بتوانند آن‌ها را با سوابق تغذیه‌ای اخیر نیز مقایسه کنند. این گروه پیشنهاد می‌کند که ماهی و غذاهای دریایی سهم بیشتری در رژیم غذایی هرکولانیوم در مقایسه با رژیم غذایی مدرن مدیترانه‌ای داشته است؛ در حالیکه رژیم غذایی مدرن مدیترانه‌ای به طور فزاینده‌ای تحت نفوذ محصولات حیوانی قرار دارد. این در حالیست که نسبت مصرف غلات بین دوران باستان و دوران مدرن در سطح مشابهی قرار دارد.

این تحقیق با مشارکت موزه دلِّه چیویلتا رم «Museo delle Civiltà» و پارک‌های باستان‌شناختی پمپئی و هرکولانیوم و موسسات دیگری انجام شد.

مقاله «بازسازی رژیم غذایی با وضوح بالا از قربانیان فوران وزوو 79 پ.م در هرکولانیوم توسط تجزیه و تحلیل ایزوتوپ­های ترکیبی خاص» در Science Advances منتشر شده است.

اخبار مرتبط:

https://phys.org/news/2021-03-pompeii-ancient-scientists-body-caught.html

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *