سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی در محلات کشف شد

سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی در محلات کشف شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: یک سنگ قبر با شاخص‌های ارزشمند فرهنگی متعلق به دوره ایلخانی در تپه‌های اطراف این شهر کشف شده است.

سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی در محلات کشف شد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی،«مهدی لعل‌بار» توضیح داد: این سنگ قبر از تپه‌های شمال غرب محلات و در مسیر طرح‌های توسعه شهری شناسایی و کشف شده که با راهنمایی یکی از اهالی دوستدار میراث‌فرهنگی تحویل این اداره کل شد.
وی افزود: عملیات کارشناسی دقیق برای تعیین قدمت و خواناسازی حکاکی این سنگ قبر انجام شده و دوره آن بنا به خطوط و نوشته‌ها متعلق به دوره ایلخانی است.

ایرنا، لعل‌بار اظهار داشت:  ابعاد این سنگ قبر ۷۰ در ۱۲۰ و قطر آن حدود ۲۰ سانتیمتر است و حکاکی نقش بسته روی ان به لحاظ محتواشناسی فرهنگی دوره ایلخانی و موضوعات مردم‌شناسی حایز اهمیت است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: این سنگ قبر تاریخی با کمک شهرداری محلات به‌منظور حفاظت، نگهداری و نمایش به محل موزه مردم شناسی شهر محلات منتقل شده است.

محوطه خورهه، آتشکده آتشکوه، امامزادگان فضل و یحیی، یخچال‌های طبیعی، میل میلونه و مجتمع آب درمانی آبگرم از مهمترین مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان محلات است.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *