تخصیص اعتبارات ویژه برای مجموعه میراث‌ جهانی پاسارگاد

تخصیص اعتبارات ویژه برای مجموعه میراث‌ جهانی پاسارگاد

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تخصیص اعتبارات ویژه در نظر گرفته‌شده برای مجموعه میراث جهانی پاسارگاد، خبر داد.

تخصیص اعتبارات ویژه برای مجموعه میراث‌ جهانی پاسارگاد

به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، جواد واحدی با اشاره اینکه در سفر ریاست‌جمهوری برای محور گردشگری پاسارگاد به تخت‌جمشید و نقش رستم ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار تخصیص‌ یافته است، گفت: مجموعه پاسارگاد به‌عنوان یک میراث جهانی ارزشمند دارای ظرفیت‌های گردشگری بالایی در زمینه گردشگری فرهنگی و تاریخی است و باید با برنامه‌ریزی زمینه جذب گردشگران بیشتری را فراهم آوریم.

او بیان کرد: مجموعه میراث جهانی پاسارگاد، به واسطه حضور آثار ارزشمندی همچون آرامگاه کوروش، تنگ بلاغی، تل تخت پاسارگاد، مجموعه سلطنتی و بسیاری آثار شگرف دیگر، همچون نگینی در خاک سرزمین ایران می‌درخشد.

واحدی ابراز کرد: امیدواریم با پایان یافتن بیماری کرونا زمینه ورود بیشتر گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.

واحدی افزود: همچنین در سالی که گذشت مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت زیرساخت‌های گردشگری مجموعه میراث جهانی پاسارگاد و مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای موزه پاسارگاد از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته است.  

این مقام مسئول گفت: باید با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم و ساماندهی زیرساخت‌های موجود هم زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی را در این منطقه فراهم کنیم و هم اقتصاد جامعه محلی اطراف مجموعه میراث جهانی پاسارگاد را رونق بخشیم.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *