حمایت همه‌جانبه وزیر میراث فرهنگی از “گنبد سلطانیه”

حمایت همه‌جانبه وزیر میراث فرهنگی از "گنبد سلطانیه"

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان زنجان در ۳حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گنبد سلطانیه باید احیا شود.

حمایت همه‌جانبه وزیر میراث فرهنگی از "گنبد سلطانیه"

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، عزت‌الله ضرغامی در پایان سفر دولت سیزدهم به زنجان اظهار داشت: استان زنجان یک ظرفیت کامل از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و اگر بخواهیم در کشور یک استان را به عنوان الگو معرفی کنیم که در سه حوزه ظرفیت دارد، زنجان است.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری مشکل اصلی استان مراکز اقامتی است، گفت: هم در حوزه هتل‌ها و مهمانسرا و هم مراکز بومگردی این مشکلات احصا شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تبصره 18 یکی از اقدامات خوب مجلس است، عنوان کرد: یک هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات با سود 9 درصد در حوزه گردشگری به متقاضیان اعطا خواهد شد.

وی گنبد سلطانیه را یک افتخار بزرگ برای ملت ایران دانست و گفت: در کشورمان 26 اثر جهانی وجود دارد که این یعنی اینکه این 26 اثر متعلق به کل مردم جهان است. گنبد سلطانیه هم یکی از این اثرها است.

ضرغامی گفت: بودجه خوبی برای مرمت گنبد سلطانیه در نظر گرفته شد؛ همینطور محوطه سازی گنبد هم باید اصلاح شود چرا که محوطه این آثار تاریخی در حد و اندازه این میراث جهانی نیست.

وی در پایان به ظرفیت خوب صنایع دستی استان اشاره کرد و گفت: مس، چارق، گلیم، ملیله و چاقو از جمله افتخارات صنایع دستی استان است و واقعا لذت بردم. باید از این ظرفیت برای صادرات استفاده شود که دستورات لازم در زمینه حمایت صنایع دستی گرفته شد.

close

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *