درباره ما

این تارنما براساس یک ایده شخصی، دایر گردیده، و به تولید و باز نشر محتوای باستان‌شناسی می‌پردازد. و هیچگونه چشم‌داشت مالی از طرف مخاطبان خود ندارد. اما موجب امتنان خواهد بود که در صورت استفاده از محتوای تولید شده در این تارنما، ارجاعات مربوط، طبق ضوابط علمی رعایت گردد، در مورد محتوایِ بازنشر شده، این تارنما هیچ ادعایی ندارد. و خود حقوق ناشر اولیه را رعایت خواهد کرد.
تعدادی از دوستان در برهه‌ای از زمان، با این تارنما همکاری داشتند، که از همگی آن‌ها سپاسگزارم و نام ایشان در صفحاتی که مطالبی منتشر کرده‌اند، باقی‌مانده است. محتوایِ این تارنما از اول خرداد ۱۳۹۹ توسط گروهی از داوطلبین تهیه، تدوین، ترجمه و بارگذاری می‌شود. و سعی خواهد شد تا حد توان محتوایِ به روز تولید و منتشر شود.
همچنین بخش برگرفته از صفحات مجازی، با اجازه کتبی از عزیزانی که مطلب را از صفحات آن‌ها باز نشر می‌کنیم، شکل گرفته است، و به همین دلیل نام این عزیزان به عنوان نویسنده درج می‌گردد. و ایشان هیچ مسئولیتی در قبال سایر مطالب منتشر شده در تارنما، و یا نحوه مدیریت آن ندارند.
با احترام علی شریفی

sharifi

Ali Sharifi

Director of the ArchaeologyHUB website

فارغ التححصیل کاردانی باستان‌شناسی از دانشگاه بوعلی سینا، همدان، کارشناسی و کارشناسی ارشد باستان‌شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، از سال هزار و سیصد و هشتاد و یک، و از ترم دوم دوره‌ی کاردانی در فعالیت‌های میدانی و پژوهشی باستان‌شناسی فعالیت داشته‌ام، که بالغ بر چهل فصل بررسی و کاوش را شامل می‌شود، که در خدمت اساتید باستان‌شناسی بوده‌ام؛ همچنین دارای گرید رتبه دو شخص حقیقی مرمت بناهای تاریخی از استانداری همدان، و گرید رتبه سه شخص حقیقی مرمت بناهای تاریخی از استانداری اصفهان بوده، و چندین پروژه ساماندهی و مرمت بناها و محوطه‌های تاریخی را بر عهده داشته‌ام. از سال هزار و سیصد و نود چهار هیچگونه فعالیتی در زمینه باستان‌شناسی نداشته‌ام، و از زمستان سال هزار و سیصدو نود هشت ایده راه‌اندازی این تارنما جهت تولید و بازنشر محتوای باستان‌شناسی به عنوان یک علاقه شخصی را آغاز نمودم.

علی شریفی

مدیر مسئول تارنمای کانون باستان‌شناسی

Graduated Bachelor in Archeology, University of Hamadan

Graduated Master in Archeology, Azad UNI, Abhar Branch

Member of ICOMOS Iran Institute 

وضعیت : موسس

تاریخ تاسیس  2019/12/23 

Naghme Mahzounzadeh

Editor of the translation group

فارغ التحصیل رشته باستان‌شناسی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل رشته مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد. در طول این دوره با فعالیت در زمینه گردشگری در دانشگاه تهران و در زمینه باستان‌شناسی با همکاری در پروژه‌هایی همانند ساماندهی موزه‌های تهران تجربه‌های موثری کسب کردم. سپس با فراگیری زبان ایتالیایی و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بلونیا در رشته باستان‌شناسی همکاری‌ام را با هیئت باستان‌شناسی مشترک ایرانی ایتالیایی در تل آجری شروع کردم. در حال حاضر در کنار فعالیت‌های تحصیلی و کاری‌ام خرسند به همکاری با کانون باستان‌شناسی به عنوان سردبیر بخش ترجمه هستم.

نغمه محزون‌زاده

سردبیر بخش ترجمه کانون‌ باستان‌‌شناسی

Graduated Bachelor in Archeology, University of Tehran

Graduated Master in Tourism Management, Allameh Tabatabai University

Graduated Master in Archeology, University of Bologna, Italy

وضعیت : همکار

تاریخ همکاری از 2020/04/04 تا 

سولماز امیری

Sarieh Amiri

Editor of the Archaeozoology group

دانش‌آموخته باستان‌شناسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه بوعلی سینا، همدان و باستان‌‌شناسی با گرایش باستان جانورشناسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران.
از سال ۱۳۸۹، در آزمایشگاه بیوباستان‌شناسی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تهران، به سرپرستی دکتر مرجان مشکور از مرکز ملی پژوهش‌های علمی فرانسه (CNRS)، در ابتدا دوره های آموزشی آکادمیک باستان‌جانورشناسی را گذرانده، و در ادامه در مطالعه بقایای جانوری به‌دست آمده از محوطه‌های باستانی در ایران و خارج از ایران مشارکت داشته‌ام.
علاقه‌مند به مطالعات باستان‌جانورشناسی و دیرین‌شناسی در دوره پلیستوسن، به‌ویژه در حوزه شناسایی و مطالعه گستردگی گونه‌های منقرض شده از جمله گوشتخواران در منطقه زاگرس هستم.

سریه امیری

دبیر بخش باستان‌جانورشناسی کانون‌ باستان‌‌شناسی

Graduated Bachelor in Archeology, University of Hamadan 

Graduated Master in Archaeozoology. Department of Archaeology, University of Tehran, Iran.
Archaeozoology of Central Zagros, West of Iran.

Member of ICOMOS Iran Institute

 

وضعیت : همکار

تاریخ همکاری از 2019/12/28 تا 

ماندانا صدفی

Mandana Sadafi

TRANSLATOR

دانش‌­آموختۀ کارشناسی رشتۀ باستان­شناسی از دانشگاه آزاد ابهر و کارشناسی ارشد از دانشگاه رازی کرمانشاه با گرایش پیش از تاریخ دورۀ مس و سنگ جدید (اوروک قدیم) در زاگرس مرکزی. عضو گروه ساماندهی موزه­‌های مردم­‌شناسی استان کرمانشاه. همچنین مدتی کوتاه در ساماندهی موزۀ ملی فعالیت داشته‌ام.

ماندانا صدفی

مترجم زبان‌ انگلیسی
 

Graduated Bachelor in Archeology, Azad UNI, Abhar Branch

Graduated Master in Archeology, Razi UNI, Kermanshah

وضعیت : همکار

تاریخ همکاری از 2020/10/20 تا 

بیتا حسینی شکور

Bita Hosseini Shakour

Collecting and publishing news from Iranian news agencies

دانشجوی باستان شناسی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی

بیتا حسینی شکور

گردآوری اخبار روز باستان‌شناسی از خبرگزاری‌های داخلی و انتشار اخبار

Undergraduate student in Archeology, University of Tehran

وضعیت : همکار

تاریخ همکاری از 2020/04/05 تا 

زهرا حکیمی‌فر
Zahra Hakimifar

Translator

دانشجوی باستان شناسی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و مترجم زبان های ترکی استانبولی و انگلیسی

زهرا حکیمی‌فر

مترجم زبان‌های انگلیسی و ترکی استانبولی

Undergraduate student in Archeology, University of Tehran

وضعیت : قطع همکاری

تاریخ همکاری از 2020/03/20 تا 2020/12/03

close